400l

acacar

Member
30 Septembar 2010
303
3
18
Beograd
Pozdrav drustvo,nije me bas dugo bilo na sajtu..I dalje sam u reefu samo sam presao u novembru opet na vecu litrazu..snimak u prilogu,malo je tu noviteta osim neke opreme.
U svakom slucaju da malo ozivim deo o morskoj..

Pozz
 
U poslednje vreme..jedno 12+ meseci koristim wave pumpe firme Jebo,u akvarijumu su mi trenutno sad vec poznati modeli 1xWP10 ,2x WP25 i 1xTunze (neka slaba)..elem da podelim iskustvo sa ovim Jebo pumpama.
Pumpe u samom startu dosta jeftinije od konkurencije sa jednostavnim kontrolorima i solarnim celijama,sve je bilo ok jedno 6 meseci kad su poceli da crkavaju kontrolori,klasika kinesko djubre..
Da ne pricam da moram pumpe da cistim bar jednom u tri meseca jer izgube na snazi skroz..u poredjenju sa ovom mucenom Tunze pumpom koju nisam cistio od kad sam je uzeo (ima jedno dve godine) dolazim do zakljucka da je Nemac Nemac :).
Eto nadam se da ce nekom pomoci kada bude razmisljao o nabavci..
 
Slazem se,obrni okreni uvek zavrsimo sa skupljom varijantom...ali ne lezi vraze kupim ti ja novi ATI PowerCone 250 skimmer koji dodje sa JEBO DC pumpom hahahaha,dakle sad i nemac radi sa kinezima valjda da budu konkurentni ili sta vec...za sada pumpa radi ali mi s desava nesto sto se nije desavalo ni na jednom skimeru do sada a to je da se stvara na crevu od usisa za vazduh neki kamenac i to u roku od dvadesetak dana i posledicno opada usis vazduha pa skimmer slabije radi pa moram stalno da cistim i shvatate vec sta hocu da kazem...moracu "Kalgon" da stavljam u vodu hahaha