Acestridium dichromum

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Podklasa: Actinopterygii
Red:Siluriformes
Porodica: Loricariidae
Potporodica: Hypoptopomatinae
Latinski naziv: Acestridium dichromum
Sinonim: Zelena Farlowella
Postojbina: Juzna Amerika, Venecuela, gornji tokovi reka Orinoko i Rio negro
Velicina: do 6.3 cm
Ishrana:Rastinje, ziva i suva hrana na dnu akvarijuma.
Akvarijum: Preko 60 litara
ph: 5.5 do 7
Temperatura:23 - 26 C
dGH:2 - 12
Uredjenje akvarijuma: Gusto zasadjen biljkama, sa korenjem i krupnijim oblim kamenjem.
Ponasanje: Mirna riba i ne treba je drzati sa agresivnim ribama.
Mrest: Verovatno kao drugi lorikaridi, ali jos nije mrescenja u zatocenistvu.
 

Attachments

  • Acestridium_dichromum.jpg
    Acestridium_dichromum.jpg
    33.7 KB · Pregleda: 32
Ja sam citao za neku ribu a slicna je po opisu toj ribi da je jednom muskarcu zadala muke prilikom pecanja. Znate na sta mislim, zato oprez.
 
Druze zopex, lepo je sve to, mada da iskoristim ovu temu da kazem da ja NISAM pristalica ovakvog predstavljanja riba. Vecina tih podataka je losija opcija od price sa iskustvom u svom akvarijumu. Ja verujem da ce se u tom smeru nastaviti tema, ovo su nekako samo podaci vec skinuti sa neta zajedno sa pozajmljenom slikom.

Eto, nista zlonamerno, ja sam samo nekako spreman za malo vise akcije u odnosu na statiku :cool2:
 
Na to se i odnosilo moje pitanje. Sve ribe koje su ovde predstavljene ja sam slikao ili neko od nas u svom akvarijumu i to je poenta. Ja nisam pristalica toga da mi idemo po netu i sakupljamo slike.
 
Nije to nista strasno, desavalo se to vise puta.

Mislim da je za nas ipak bolje ako mi nekako akomuliramo nase licno iskustvo potpomognuto nasim sopstvenim fotografijama. Tome mi treba da tezimo i samo tako cemo da stvorimo neku vrednost.
 
Ni jednog trenutka mi nije bila namera da se kitim tudjim perjem vec sam samo hteo da predstavim ribu koja se verovatno nece nikad pojaviti kod nas, a koju bih voleo da imam. Stoji da sam to uradio na glup nacin ali sad nema nazad, treba da progutam tu glupost, a verujte da mi nije lako:sorry:
Izvor www.israquarium.co.il
 
Ok...proslo je kako je proslo, fotografija nije postavljaca teksta, tekst je napisan oanko kako je zopex2008 informisan sto za mene licno i nije greska samo da je naveo odakle potice izvor ili da je postavio link odakle su preuzeti podaci , pa tek tada mozemo suditi o kvalitetu i tacnosti navoda u tekstu.

U svakom slucaju, pohvale za ulozeni trud i zelju da se citaoci
bolje upoznaju sa ovom zanimljivom vrstom ribe.;)
 
Fauna, hvala na sugestiji, dodao sam link. Sa tim sajtom imam lepu saradnju i cak sam dobio odobrenje od autora da prenesem jedan lep clanak o ekspediciji njihovih akvarista na Amazon i cini mi se da sam u nekom postu to i napomenuo i da je boban rekao da moze ukoliko imam odobrenje.
No o tome cemo kasnije, kad se ove moje gluposti zaborave.
 
Uh, bre, druže zopex, ovo je bre internet, ovo je pre svega razbibriga i zajebancija :cool2: taman posla da se osecate loše, ja pre mislim da smo se mi sa strane malo uživeli :sampion: evo, na primer, ja sam prvoklasna budala, i osecam se sjajno zbog toga :cool2: zato uživajte, pa ćemo da vidimo da se i ta riba nabavi. Ipak je ovo 21. vek, koliko god ja volim vreme Marije Terezije :cool2:
 
Mislim da ovde stvarno nema mesta bilo kakvom nerviranju. Ono sto mi smatramo da nije dobro to se odmah i izbrise a to ocito nije bilo u ovom slucaju.

Sto se tice nekog prevedenog teksta to je ok ako autor tog teksta dozvoli njegovu upotrebu. Naravno da izvor i ime autora treba da bude objavljeno.
 
Ok, zavrsavam ovo "samoposipanje pepelom", a sto se tice prevoda clanka bice i toga, samo mi treba malo vremena.