Aquarium de Paris

E sad izdvajam ovo kao nesto neobicno sto sam video...po mojoj proceni radi se o nekim embrionima koji se kao sto vidite provide a njima se mrdaju neke ribe,meni licile na kao neke ajkulice ali ko ce ga znati u svakom slucaju okacene na stipaljke u ovom akvarijumu cekaju valjda da ojacaju..
U pravu si, ovo jesu jaja ajkule.
 
U samom objektu su samo morski akvarijumi...ne znam bilo je na ulazu nekih riba koje su mi licile na slatkovodne ali nisam citao jer je bilo puno dece.Posetio sam i jednu prodavnicu koja je imala dosta slatkovodnih riba (nista od morskih)i opreme dosta ali realno cene odvaljuju ...
 
E sad izdvajam ovo kao nesto neobicno sto sam video...po mojoj proceni radi se o nekim embrionima koji se kao sto vidite provide a njima se mrdaju neke ribe,meni licile na kao neke ajkulice ali ko ce ga znati u svakom slucaju okacene na stipaljke u ovom akvarijumu cekaju valjda da ojacaju..

Na tim slikama jesu jaja nekih ajkula. Sigurno je jako zabavno imati priliku da to vidiš izbliza. Bolje od ultrazvuka!
Mene prizori koje si prikazao podsetiše na moju posetu akvarijumu u Đjenovi, koji mi je od nekoliko velikih svetskih akvarijuma u sećanju daleko najlepši. U svakom slučaju dve stvari su jasne: Aquarium de Paris ide na vrh liste prioriteta, a kad porastem radiću na nekom sličnom mestu.
 
Zabavno nego sta,ekipa koja je isla samnom je na kraju konstatovala da sam ozbiljno oboleo od slane vode hahaha...svidelo se i njima ali nista to njima nije bilo jasno...recimo za njih nema razlike izmedju zoo vrta i posete ovakvog mesta:eek:
 
Vidiš tvoj komentar me je podsetio na nešto što zoo vrtove i akvarijume čini sličnim. U Đenovi i u akvarijumu u Baltimoru sa gledao delfine. To mi je bilo daleko tužnije od posmatranja slonova, lavova i velikih primata. Zamislite delfine u 10 metara dubine, u tričavim akvarijumima od par stotina tona sa plafonom okrečenim u tamno noćno nebo.

Oću reći, verovatno volim toliko ribe i druga evolutivno niže pstavljena vodena bića, zato što uglavnom nemam nikakvu komunikaciju sa njima, a pogotov ne osećaj da se ta stvorenja muće u zarobljeništvu...