Aurora Cichlid

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pseudotropheus aurora - Aurora Cichlid



DSC03412.jpg
 
Last edited:
E, da zbog takvih afri?kih ciklida, imati akvarij samo zbog njih nije uop?e loe!
Predivan je!
jezero Malawi
pH 7.5 to 8.4, GH 12 to 25
temp 22 to 27C.
prehrana
iva hrana, smrznuta hrana, sve vrste suhe hrane, listi?i i granule
kompatibilnost: dobar u Mbuna zajednici
razlika izme?u spolova: mujaci ve?i i kolori?niji
preporu?ljiv tank od min 200l

Aurora koja kao i ve?ina ciklida iz tog podru?ja treba imati dovoljno mjesta za skrivanje (spilje napravljene izme?u kamenja). Akvarij prostran, biljaka malo i to mogu pro?i samo one s ?vrstim listovima. Ova vrsta i nije jako teritorijallna, kako ve? ciklidi tog jezera znaju biti, ali ima svoje podru?je na kojem se zadrava. Dno preporu?ljivo sitan pijesak, jer ribe jezera Malawi vole kopati!
 
Sve je ok. Jasenka izuzev stava, da moze u akvarijum sa ovim ciklidima i malo bilja, kako ti kazes "sa cvrstim liskama". :wink:

Ja sam veliki protivnik bilo kakvog bilja sa Mbuna ciklidima. Naravno ovo je moj licni stav . :wink: Razlog ovakovog misljenja lezi u tome, sto sam vise za biotopsko uredjene akvarijuma sa Mbuna ciklidima, gde ti ciklidi u prirodi nemaju nikakve susrete sa biljem, samo stenovita stanista prekrivena sa algama cime se ovi ciklidi slade.
Tako bi tebao i da izgleda akvarijum,prepun stena i rupa sa peskovitom podlogom i jakim osvetljenjem kako bi se alge nalepile na to kamenje...

Da napmenem , da imam jedan dobar CD sa snikom Malawi ciklida u prirodinim uslovima i njihovim hranjenjem , gde se lepo vidi to "guljenje" tih stena od algi i drugih sitnih organizama ali tu bilja nema nigde. :wink:
 
hehe, u stvari si u pravu, ali dok sam ih drala (ne naravno te), ali na mbune mislim, imala sam nane s njima, pa mi je to nekako ostalo u glavici, a i akvarij bas bez bilja mi je pust :roll:
...ma niti sama ne znam, ne volim puno bilja, ila algi, a opet, ne volim niti bez njih.
Nane idu uz malawi ciklide, samo ako ih se dobro u?vrsti, i ako neko eli imati biljke s tom vrstom ribulja, ina?e...svata, raspaoj
 
Na AnimalPalnetu vidio kratki isje?ak od kojih minutu-dve, pod animal warriors...
Uglavnom Auloncara mujak brani svoj teritorij tako estoko da je to zbilja iznena?uju?e...
A da vam kaem jo da je njegov teritorij 2m kvadratna i vie, shvatili bi neke stvari ljudi koji dre takve ribe u akvariju...
 
uh, vidi Stina, to je glavni i osnovni problem s ve?inom teritorijalnih riba, to im je teritorij znatno ve?i nego to mi uspijemo pruiti u akvariju.
...ali to ?e, naalost rijetko tko od nas ne moe napraviti niti akvarij ve?i od 200l, pa... :? ako netko stavi tog ciklida u akvvarij od 200l i uz njega jos neki par drugih, mislim da je to skoro pa u redu.
 
Da Stina, ...muzjaci su jako teritorijalni i haremski zive kako u prirodi ,tako i u akvarijumu. Nije velicina ovoga ciklida problem (m-8.7 cm ,f-8cm) vec ovakav teritorijalan nacin ponasanja muzjaka.
Zato se kod vecine ljubitelja Malawi ciklida, ovakvi ciklidi drze u vecim akvarijumima od 200 l. (400-500 l) :wink: