beli plikovi na Hipancistrusu

n.ekv

New Member
27 Februar 2007
17
0
1
38
Barajevo
ivana-whiteshepherd.weebly.com
Pre nekoliko dana sam kupio 3 Inspektora (valjda su oni) L-201 (valjda taj broj). Veličine su 7cm i navodno su iz divljine. Nakon 2 dana su se na jednom pojavili neki kao plikovi (druga dva su zdrava), nisu glatki, već kao da su čupavi. Juče sam ga odvojio u manji akvarijum, sipao baktopur. Bolest se ne širi, ali mi se čini da ne prolazi ili da je za nijansu smanjena.
Imate li ideju šta je problem i kako ga rešiti?

voda u akvarijumu je 28 stepeni. u akvarijumu su još i ancistrusi i farlovele. nedeljno menjam 30-50 posto vode (svaki drugi dan po malo). Prva fotka je od danas, druge dve od juče
Kad već pričamo o njima, kako im se razlikuju polovi? (i ako neko može tačno da identifikuje koja je vrsta
2014-05-22 18.03.47.jpg 2014-05-21 14.52.49.jpg 2014-05-21 14.53.02.jpg )
 
E da je slika malo jasnija bilo bi bolje. Ipak i ovako mi deluje da su to gljivice. Vrlo verovatno da je tu neka ozleda i da su se gljivice nakacile. Ipak ti to mozes bolje da vidis. Ja bi to pokusao da uklonom sa higijenskim vatenim stapicem i onda dodam neki antiseptik, recimo metilen plavo.

Pogledaj dobro i ako su gljivice ti moravda ih uklonis jer one polako ali sigurno napreduju. Mozes da probas i da isti taj stapic umocis u akriflavin ili metilen plavo pa da namazes samo te gljivice.


Sto se tice odredjivanja pola tu je mrtva kapa :)

E vo ti link pa pogledaj malo o tim ribama :)

http://www.auburn.edu/academic/scie...id/Armbruster_pubs/Hypancistrus_inspector.pdf