Blatta lateralis- Turksa bubašvaba

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Nabavili smo i ovo, pa polako da sirimo asortiman:)
 

Attachments

  • lateralisi2.jpg
    lateralisi2.jpg
    465.9 KB · Pregleda: 6
  • lateralisi1.jpg
    lateralisi1.jpg
    454.2 KB · Pregleda: 6
  • lateralisi3.jpg
    lateralisi3.jpg
    405.5 KB · Pregleda: 6
O kakvom asortimanu je rec?
Ti se slabo javljas pa sam i pogubio sve konce o tome sa cime se ti petljas, mada znam da si zauzet sa borbenim vestinama :)

Inace sto se tice tih bubasvaba, daleko im lepa kuca bila. Ako vam se to otme kontroli a po pravilu te se desava onda ce ceo posao da vam presedne. Kada se jednom negde usele onda su vrlo surove i tesko ih je savladati.
 
Asortiman u ishrani insektojeda.:)

To je veoma trazena ziva hrana za mnoge vrste gustera, tarantula i drugih teraristickih zivotinja. Recimo, jezevi vole rado da ih jedu tako da su veoma trazena ziva hrana. Sto se tice "bezanije", nema tu velikih problema ako se to radi kako treba i profesionalno, uzgaja se u odgovarajucim uslovima u bezbednim kutijama i nema problema.

Inace, tu sam, radi se na tome da se nabave odredjene egzoticne zivotinje, pa cemo videti dokle moze da se ide, uslova sada daleko vise ima jer nisam vise u stanu, vec u kuci sa velikim dvoristem. Borimo se nekako, zato se i bavim borilackim vestinamavaljam_se
 
Da, vidis, ima nekoliko novina u svemu tome, zato i pitam. Jasno mi je da se radi o teraristici, insekti, gusteri itd ali mi nije jasno o kome to pricas, ko su to "MI", da li ti se to omaklo ili je u pitanju neka veca organizovanost.
Pored toga, da budem iskren, nisam ni znao da si se preselio u kucu. To je velika promena i verujem da je bliza tvojim prohtevima, eto sada mozes da gajis i te isekte.
Sto se tice borbe to je dobro, mozda je bolje da kazem da nema reci za to osim svaka ti cast. Lepo je kada vidis da ljudi iza sebe ostave opipljiv trag a kada ucis decu necemu onda je to to.
 
"MI" ma to je moje nesvesno izrazavanje, tj. pisanje, karakteristicno za ovaj moj grad gde sam rodjen i gde jos uvek zivim, nesto slicno kao slengovanje ako tako mogu reci. Recimo, kada zelis nesto upecatljivo da kazes, sto si uradio ili ces uraditi, tada kazes u prvom licu mnozine jer deluje "snaznije"...kuzis?valjam_se(i ovo "kuzis" je karakteristicno za nas u ovom gradu a ne samo u HR).

Sto se tice kuce i placa i dalje sam sam u gradu, nisam otisao van grada ali ima tu jos sredjivanja...otom potom, ako imas vremena kada budes dolazio u Srbiju, svakako si dobrodosao kod mene u novom ambijentu.:)
 
...otom potom, ako imas vremena kada budes dolazio u Srbiju, svakako si dobrodosao kod mene u novom ambijentu.:)

@zopex2008 sta kazes na ovakve izjave?
E da Fauna, ja za prijatelje uvek imam vremena, tu nema izgovora. Nije tu u pitanju akvaristika ili teraristika vec nesto sasvim drugo. Eto ja da se ne vidim sa Zoranom kada dudjem tamo bio bi kao sugav. Sto me posebno raduje to je postala neka nasa mala tradicija i eto, nadam se da ce biti i uzvratna jednoga dana.
 
Kazem moze pa da napravimo dogovor. @Fauna da li ti je isti mobilan?
Baci ga na pp pa da se cujemo kad boban dodje.
Sta ti je svet, neko pije caj i jede pecene paprike, a neko ladi pivo, lubenicu i sladoled:)
 
Last edited:
Ma dodji ti ovamo. Ovde ti je siroka demokratija. Svak radi sta hoce i svi kukaju kako im je lose. isto da se podsetis.
 
U VREME ONIH SANKCIJA SLALI SMO KLINTONU PORUKE DA IH SKIDA, JER SMO MASOVNO OBOLELI JEDUCI SVINJSKE POLUTKE I PEKUCI PROIZVODE OD BELOG BRASNA. SVIMA U SRBIJI SKOCIO HOLESTEROL U NEBO.:rolleyes:

Fauna izvini na off topic al nemestilo se tako.:)
 
Ma, ne treba PP, tu sam slazem se sta god da predlazete. Naravno, ne manjam mobilne brojeve telefona, ne bavim se nekim sumnjivim poslovima pa da moram menjati cesto brojeve:).
 
Last edited: