Bolest muljasa

10 Januar 2009
2
0
1
37
Dragi prijatelji, moram da vam se predstavim sa molbom. Nadam se da sam potrefio podforum u kome treba da postujem. Danas mi je uginuo jedan muljas, nazalost razboleo se bas za vreme praznika pa nisam bio u mogucnosti da kupim lek koji je potrban za bolest koja ga je ubila na kraju.

attachment.php


Vec mi je jedna bela ribica uginula iz verovatno istih razloga. Ja nisam strucnjak tako da vas molim da mi pomognete da mi nebi druge ribice stradale od istog. Na slici koju saljem je taj muljas koji je uginuo bukvalno sutradan...

Puno hvala unapred. Sretni praznici :bozic:
 

Attachments

  • Muljas.jpg
    Muljas.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 55
Ja mogu da ti preporucim Easy Life Multicuru koju trenutno imam u ponudi, a koja je odlicna.
Inace riba koja ti je uginula ne spada u muljase vec u algare.
Ako si ribu kupio skoro moguce da si je vec kupio bolesnu, ako je posedujes vec duze vreme, do bolesti je najverovatnije doslo zbog stvaranja stetnih anaerobnih bakterija u podlozi, a algari dobar deo vremena provode na dnu kao i muljasi i a ako dno ne dise akvarijum je sklon stvaranju tih bakterija.
Na te bakterije dobro deluje povecana doza kiseonika, a najbolja stvar za to je Sera Ectopur, naravno zehvacene ribe se moraju leciti i lekovima, a ne samo solima koje ispustaju kiseonik.
Zato savetujem ti kombinaciju ova dva preparata.
Pozdrav.
 
Hvala na odgovorima. Ja sam vec imao diskusiju na drugom forumu i uvideo sam da nije nista strasno jer se ostale ribe ponasaju normalno. Naravno, i ja sam zakljucio da je bakteriskog porekla ali nisam opet imao kada da kupim lek. A on je vec bio napola gotov. Bili su praznici pa radnje nisu radile. Ribu sam imao vec duze vreme, oko godinu dana. Kada sam ga kupio kupio sam ga sa jos jednom istom ribom. U pocetku su bili isti, tek kasnije bas sad u decembru poceo je da mrsavi ovaj bivsi ali meni nije bilo jasno sto. Tek kasnije primetim da su mu peraja pocela da otpadaju itd...

Hvala na savetima, ali nisam sada u mogucnosti da stignem jer imam posla oko fakulteta. A sto se tice akvarijuma, sve ostale ribice ne pokazuju znakove infekcije...