C. sterbai

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
18
49
Pancevo
Mrest sterbai koridorasa kod mene je bio prilicno jednostavan, sem sto sam iz nekog razloga na njega dugo cekao. Ni malo se ne razlikuje od nacina na koji mrestim C.pande. Tako da sto se podataka o vodi i samom mrestu tice , mozete pogledati tu temu. Cak je i uredjenje akvarijuma slicno, krupno kamenje na dnu za skrivanje i povrsina prekrivena plutajucim biljkama za lepljenje ikre. Razlika od mresta pandi je sto su sterbai mnoogooo plodniji. A mreste se sad u nekom ritmu od 10-14 dana. Evo slika matica i nekloliko generacija potomstva.
 

Attachments

  • sterba1.jpg
    sterba1.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 68
  • sterba2.jpg
    sterba2.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 63
  • sterba3.jpg
    sterba3.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 65
Svaka cast, jos jedna riba u tvojoj kolekciji i to bas uspesna. Sudeci po slikama tu je bas zavidan broj.

Sto se tice cekanja na mrest tu moze da bude svasta u pitanju a mozda je i samo normalan period cekanja ali kad se to iskombinuje sa tvojim nestrpljenjem onda sve to izgleda drugacije.

Na osnovu podataka plodnost C. pande i C. sterbai je identicna a sta je to sto napravi tu razliku stvarno je tesko reci.
 
e sad si mi dao domaci zadatak,samo mi fali sveska i olovka mada sam uveren da ce biti i toga.u svakom slucaju svaka ti cast i samo napred
 
Meni se cini da sam cekao na mrest toliko dugo jer su muzjaci bili dosta mladji i verovatno nezreli. Mresta je inace bilo ali bi sva ikra propala. Eto sad posle skoro godinu dana ne prestaju sa mrestom. Evo jos koja slika malaca, samo malo losa - takav mi aparat.
 

Attachments

  • PIC_0003.jpg
    PIC_0003.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 44
  • PIC_0012.jpg
    PIC_0012.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 45
Koliko vidim sada ti ide izuzetno uspesno. :)

Moguce je sto kazes, da muzjaci nisu bili polno zreli, pa zbog toga nisi imao do sada mladih ali zato sada znas i imas jedno iskustvo vise koliko treba muzjacima vremena da bi bili polno zreli.





PS.
Ako ti treba dobar fotoaparat mogu da ti prodam moj Fuji. :mrgreen: ... (naravno , salim sevaljam_se)
 
Mozemo da se dogovorimo i to. Koliko sterbi za taj aparat?
 

Attachments

  • s1.jpg
    s1.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 36
Evo malo slika prva tura zrela za napustanje gnezda a ostali rastu.
 

Attachments

  • DSCF4093.jpg
    DSCF4093.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 42
  • DSCF4127.jpg
    DSCF4127.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 52
Tacno, jos malo i prodaja. :)

Nakon prodaje, kupovina mog aparata:mrgreen: Ne znam da li ce biti dovoljan samo ovaj mrest ili ce biti potrebe za jos nekoliko mrescenja?:rolleyes:



 
Mresni akvarijum je nekih 40l. Uredjen je kao i oni za mrest ostalih korija. Povrsinske biljke, veliko kamenje i mesta za skrivanje. Sundjer filter,grejac i rasprsivac. Temperatura oko 25C, voda meka i blago kisela.

Za razvoj mladji koristim akvarijume od 20-40l, bez uredjenja, grejac i sundjer filter a voda istog kvaliteta. Ishrana je prvih 10 dana artemija posle artemija, mikro crvi i enhitreja a kad stasaju i sera diskus, razna granula i tablete sa spirulinom.
Eventualno se moze dodati kao "uredjenje" polovina saksijice ili neki kamen za skrivanje mladji.
Slikacu ovih dana sve opet.
 
Evo kako je to izgledalo malo pre prodaje. Oko 200 komada koji su nedavno otisli dalje.
 

Attachments

  • sterbai gomila.jpg
    sterbai gomila.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 51
Eddie, svaka cast, Sterbai je meni jedan od najlepsih i najomiljenijih Coridorasa
Njihov izgled na prvim slikama me nije bas odusevio, delovali su mi nekako izduzeno, ali zadnja slika govori da su stasali u prave lepotane,
Posebno mi se svidja njihov meni, hranis ih stvarno kvalitetnom hranom, sto je naravno i doprinelo da izgledaju tako dobro. Ja sada nemam akvarijume za drzanje ribe za prodaju, ali kada i to napravim nadam se da cemo saradjivati. Naravno ako si iz Srbije.
Ne znam da li si ranije imao iskustva sa sterbaijima, pa bih zeleo da ti kazem da kad krenu da se mreste, mreste se redovno, ali to traje nekih godinu dana, nakon cega prestaju sa mrestom i prave pauzu od nekih 2 godine. Zato nemoj da te iznenade, imaj spremne jos 2 generacije. Znaci trebao bi da imas 3 genracije sa razmakom u starosti od po godinu dana, ako zelis da ih imas uvek. Nadam se da ti ovo govori zasto su oni svugde u svetu malo skuplji. Upravo zbog te pauze.
Sada nemam ni jednu sliku pripremljenu za sajt, ali pripremicu i poslati.
 
Volim korije, sta da se radi, a izgleda i oni vole mene :):):)

Jeste fantom, u pocetku su i mene iznenadili pa se za kratko vreme nakupilo jedno 800 malaca a ja nisam imao prostora za to. Mozda su zato bili malo mrsavi ali sam to brzo popravio.Trudim se da sve svoje ribe hranim raznovrsno i kvalitetno.
Ne znam za tu pauzu od 2 godine, cuo sam za sezonsku pauzu od nekoliko meseci ali to je 4-5 meseci samo. Ali i ne znaci mi puno jer imam samo jedno jato matica trenutno, pa cemo na njima videti. Bar sam ostavio sebi dovoljno malih da ce ubudce biti dovoljno za nekoliko generacija matica.