Christmas tree - sto je ovo chudo ?

ZOZO

Member
15 Novembar 2004
65
0
6
Skopje, Makedonija
Evo ovo se zove Christmas tree samo ne znam sta je. Dali je crv ili neshto drugo. Chime se hrani ili se uopshte i ne hrani. Po telu ima malene loptice nema pipke kojim bi hvatalo hranu.
 

Attachments

  • elka.jpg
    elka.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 146
hmmm
nisam ja bas neki strucnjak u prepoznavanju koralja i ne bih uopce mogla odrediti koji je to koralj.
Prvo taj je koralj zatvoren, polypi su mu uvuceni, a po konstrukciji i obliku, rekla bih da ima sitne lovne polype s kojima hvata sitni plankton i sitnu hranu. Po tome, ako je to tako, taj bi koralj trebao biti smjeten na dobrom protoku i trebalo bi mu osigurati takvu hranu.
 
Reeferska poslovica kaze: If you don't know what it is, you don't know what it needs."
Je da, to je Christmas tree samo ne crv vec Christmas tree koralj, spada u meke, nije fotosintetski tako da neteba jako svjetlo, ali buduci da je plankton feeder morat ces ga hraniti ako zelis da pozivi (kad punbo hranis-->trujes kvalitetu vode, zacarani krug)... Ako ga drzis sitim nije bas neka teska vrsta za imat u akvariju... za vise informacija guglaj Sphaerella.sp



sto se Christmass tree crva tice to su dusterlike cvi koji zive u simbiozi s porties koraljima izgledaju ovako:
[Broken External Image]:http://www.fishtanksandponds.com/Photos_illustrations/marine/christmastreeworms.jpg
pic. credit http://www.fishtanksandponds.com
 
Je, Mario, zanimljiva je ta poslovica : ako ne znas koji je koralj ne znas niti sto mu treba!
Ali, ja se u potpunosti ne bih slozila s tom poslovicom, posebice s toga sto nisam tocno znala koji je to koralj, ali sam po njegovom obliku odprilike mogla odrediti njegove znacajke, to samo govori, da ako malko prepoznaje koralje, ne treba tocno znati koji je, ali moe zato odrediti njegove potrebe.
Ne kaem da sam neki strucnjak, jako daleko od toga i najcece se samo po slikama niti ne usudim imenovati koja je vrsta koralja, ali zato po njegovoj konstrukciji mogu, otprilike pretpostaviti to mu treba!...a za sve daljnje i bolje opise preputam ljudima koji su tu puno jaci od mene i koji imaju takav koralj u svom akvariju.
 
Jase htela si da kazes da tacne determinacija nije presudna.Pa donekle si u pravu , dovoljno je bar znati kom rodu ili grupi pripada vrsta koju posedujes.Ipak nemoj bas bukvalno da tumacis Mariovu tvrdnju jer svi znamo sta je time hteo da kaze a tu se u potpunosti slazem sa njime .Akvarista koji se nedovoljno informise o onome sto cuva u svom "mini moru" obicno to sacuva vrlo kratak period.
 
Ma, ne...nisam niti htjela da se bukvalno tumaci Marieva ili moja tvrdnja...nema to veze, jednostavno sam htjela dodati da (iako je moda i krivo zvucalo) da akvarist ne treba tocno znati koji je koralj, ali da bi znao to koralju treba, treba i znati poneto o koraljima
:roll: ..hmmm, sada sam sama sebi jo smijenija :D
...ma, da budem jasnija sama sebi i drugima :treba znati koji je koralj (po familiji barem), da bi ga se moglo smjestiti u akvarij-inace je to sve bacanje para i kraj je neminovan za tu ivotinju.
Uh!
uciti, uciti i samo uciti i jedino tako cemo dokuciti to koralju treba :wink: