Corydoras elegans

Pa ja ti mogu re? podatke iz knjige ako te zanimaju...
Samo ima jedan problem... ja i dalje stojim da je to bilineatus, a octo da je elegans :lol: :lol: :lol:
Najbolje da ti ja ispiem podatke za obje vrste - a!? :D :wink:

Nego, stvar je ista kao i kod svih corya, samo ti mogu re? parametre vode za vrijeme mrijesta...
 
He he..osecam da ce opet da se razvuce ova tema. :D

Da li su to C.elegans ili C. bilineatus-i ? Hajde da sada to rascistimo. :wink:
 
corydoras elegans
pH 7.0
dH 11
KH 3
temperatura mrijesta 21.1C

Zna?i dri ih na 23-25C i spusti na ove parametre i to bi trebalo bit to...
Kvalitetna prehrana narafski pod muss, a lagani protok moe dodati dobar stimulans
:wink:

pozdraf
 
Ja sam pronasao jedan tekst gde covek opisuje neko svoje iskustvo sa mrestom Corydoras elegans-a

Evo i link

http://www.scotcat.com/articles/article7.html

Zanimljivo je to, sto se kod njega dosta razlikuje potrebna ukupna tvrdoca vode za mrest C. elegans-a , od Stininog predloga . Evo sta on kaze :
For the record, the pH of the water was 6.5 and a General Hardness of 1.
 
Allan je dobra ljudina i mogu vam re? da sam primjetio u naim razgovorima putem e-maila da se zbilja ?ovjek razumije u cory-e, iako ga jo uvijek dre synodontisi... :lol:
To to je on imao druge parametre samo potvr?uje ono to je jedan moj e-prijatelj rekao, a to je da nema pravila u mrijestu riba...

Mi kao akvaristi obi?no se orijentiramo na ne?iji uspjeh i pokuavamo imitirat te uvijete, ali zaboravljamo da je riba kao i ?ovjek nekakvo bi?e, jedinka i svaka je druga?ija, stog ako ona poeli se mrijestit u tvrdoj vodi pri neto vioj temperaturi, smjeno je od nas da to uzmemo kao pravilo - zar ne!?

Sli?an primjer sam ja imao kad sam prvi put dobio mrijest sterbi, u zajedni?kom tanku, par dana nakon izmjene vode pri tvrdo?i od 20 i temperaturi od 27C!