Crvenouha kornjaca

Da li su sardele isto sto i 'gilice'(jer lice, pogledao sam na netu) jer sam im danas dao njihovo meso i zapala je i neka koska ona tanka pa neznam da se ne zaglavi ili se negde zabode?
 
Kontaktirao sam pet market i rekli su mi da ih zovnem oko 10-og septembra, valjda ce do tad da signe..
 
Moje kornjace su za ovih nekoliko dana porasle sa nekih 4.5cm na 6cm, a sijalica jos nije stigla kazu sad bi trebalo u roku od nekoliko dana..
 
Da li moze da smeta kornjaci ako ima nepravilan raspored 'oblika' na oklopu?

Evo slika, na drugoj polovini oklopa, prema repu:
 
Last edited:
Sijalica je stigla, ali na internetu su napisali da je sijalica dugovecna, a sad ovde pise da sijalica treba da se menja na svakih 9 meseci.Sad sta je od toga tacno?
 
Svaka sijalica ima svoj vek trajanja pa tako i ova. To je vreme za koje ce ona ispustati dovoljnu kolicinu UV zraka koja je potrebna za tvoje ljubimce. Posle tog vremena sijalica ce raditi i dalje ali nece biti vise efikasna tj nece ispustati dovoljnu kolicinu UV zraka.

To je sasvim normalno i ako nesto radi korektno devet meseci moze se reci da je dugovecno.
 
Ja spavam u toj sobi gde se nalazi ter. sa kornjacama pa moze li da mi smeta ili da sklonim terarijum iz sobe.??
 
Ma gasim im ja svetlo svako vece i lampa gori oko 10 sati, nego da ne smeta i ako je ugasena?
Lampu sam im ugasio pre oko 2 sata..