Da li je pozeljno koristiti "sera baktopur"

Nikola0303

New Member
29 April 2016
6
0
1
34
Juce sam menjao 1/3 vode u akvarijumu,i danas sam primetio da im se peraja raspadaju.
Da li da koristim neki preparat?
 

Attachments

  • SDC12046.JPG
    SDC12046.JPG
    222.7 KB · Pregleda: 12
  • SDC11982.JPG
    SDC11982.JPG
    210.9 KB · Pregleda: 11
  • SDC11986.JPG
    SDC11986.JPG
    182.8 KB · Pregleda: 11
  • SDC12005.JPG
    SDC12005.JPG
    196.1 KB · Pregleda: 10
  • SDC12023.JPG
    SDC12023.JPG
    208.9 KB · Pregleda: 11
  • SDC12043.JPG
    SDC12043.JPG
    231.2 KB · Pregleda: 9
  • SDC12034.JPG
    SDC12034.JPG
    259.8 KB · Pregleda: 9
Ako sve to stane tu gde jeste onda nemas potrebe da bilo sta radis ali ako se raspadanje nastavi onda treba da reagujes.

Zamena vode treba da je dobra za ribe dok ovde kod tebe je obrnuto. Tu nesto ne stima, mozda je promena pH vode, hlor ako je voda iz vodovoda, ... Ima dosta toga sto moze da dovede do ovakvog stanja a to ti treba da otkrijes. Razmisli malo o tome, sta i kako radis kod promene vode.

Druga mogucnost je da je sve to koincidencija a da je uzrok sasvim nesto drugo.
 
Znam obratio sam paznju na vodu,i uvek kad menjam trecinu dodajem odstojalu vodu.
razmisljao sam i ne znam da li je moguce da jedna ribica vuce infekciju od kad sam dobio akvarijum.
u pitanju je "koi saran" on ima uvecano oko od kad sam ga dobio, pa mozda je on uzrocnik?
ili mozda nesto radim pogresno sto se tice odrzavana akvarijuma. 1/3 vode menjam jednom nedeljno,tada i cistim filter od unutrasnje pumpe; ciscenje celokupnog akvarijuma sam radio u martu.
Hvala
 
Pa znas kako, tesko je reci da li je sve ok ili ne. Koliki je akvarijum, koliko ima ribe, koliko i kako hranis ribe, ... i tako to. Nije na odmen da se promeni voda ali probaj da to obavis vise puta po manje pa vidi kako to ide. Nekada neki sitan potez moze da dovede to ovakvih stvari a to nije lako da se ulovi. Zato i kazemo da ti razmotris sve detalje, korak po korak i da vidis sta bi to moglo da bude.
Takve reakcije obicno vidim kada se pH menja drasticno a i amonijak moze to da uradi,
 
Ovako akvarijum ima 70 litara,jednu unutrasnju pumu,i jednu vazdusnu spoljnu. Od stanovnika:
3 Gupya
2 Japanke
2 Cat fish
2 Ancistrusa
dosta puzica nekih braon
i Koi fish on mi je nasumljivi, zbog oka. sad je vec i pobelelo. A primetio sam da on nema krljusti,ne znam da li je to tako ali vidim na netu da ta vrsta ima krljusti. primetio sam jos da je i japankama je pocela da nestaje krljust negde negde. slabo se vidi naslici.
hranim ih jednom dnevno . ujutru najcesce. sa listicima i granulama, stavim po malo (2 puta po dva prsta) tako da za 2-3 minuta one sve pojedu,ostalo prevrcu po dnu.
E sad ima jos nesto. mislim da je sve pocelo tako sto kad sam cistio celokupan akvarijum ubacio sam neku staru podlogu(pesak/kamencice) .U kojoj su se nalazili delici lomljenog mermera. (pre nego sto sam dodao podlogu prokuvao sam u vodi). moguce je zbog pojave krecnjaka ili sta vec. ?
 
Mislim da ti komadici mermera nemaju veze sa time, cak oni pomazu da pH vode ne varira drasticno.

Izbor riba ti je nekako cudan. Saran i zlatne ribe su ok u paru ali sa Guppy ribama to bas i nije sretna kombinacija. Catfish, dobro ali koja? Pa i Ancistrus je catfish.
Saran i zlatne ribe zahtevaju mnogo veci akvarijum. Pa i sam znas koliko saran poraste.

Braon puzici mogu da budu uzrok problemu. Ako ih imas dosta onda znaci da imas i dosta hrane, ajde da kazem visak hrane u akvarijumu. Ako smanjis hranjenje onda ti puzici uginu pa onda su problem uginuli puzuci. To jednostavno smanji na minimum ili totalno odstrani.

Evo da ponovim opet, meni to izgleda kao posledica promene hemizma vode, da li visoki amonijak/nitriti ili nagla promeni pH. Tipicna reakcija riba je kao kod tebe.

Koju vodu dodajes kod izmene. Gradsku vodu ili nesto drugo?

I jos, da li je sve stalo tu gde jeste ili raspadannje peraa ide i dalje?
 
Moguce, nego ja sam posumljao zato sto tad kad sam dodao te kamencice voda je bila mutno bela...pa nisam ubacivao ribice dok se nije izbistrila..
Raspadanje nije stalo, mislim nisam mnogo cekao. 14-og sam dao terapiju "Sera baktopur". kao sto pise u uputstvu. i tek sam video poboljsanje onaj drugi dan posle terapije kad sam promenio trecinu vode. I to je bila znatna promena. ali nisu se skroz oporavile, to ce valjda vremenom. Da li sam pozurio sa terapijom?
A potom kad sam mislio da je sve ok;
Saran mi je uginuo sad za vikend. bio je skroz pobeleo sa pojedenim ocima i stomakom i jedan guppy je nestao.bukvalno.
mozda ga japanka pojela, to mi se desilo jednom.
Za izmenu vode koristim cesmusu. Ostavim da odstoji 24h ... i to je to ponekad dodam 2-3 g soli.
Jeste ibor riba cudan...
bilo mi je zao da ibacim japanje i sarana.
Catfish je ovaj sto sam stavio za profil sliku ne znam koji je.
Kad sam pri put dodao te puzice bio ih je 10. e sad posto nikako nisu mogli da se razmnoze porem japanka. pa sam ubacio dva u mrestilicu... sad ih i tamo ima desetak. Da ih izbacim? dok ih nisam imao bilo je dosta algi po biljkama... cistaci nisu mogli da to regulisu ... ali puzici ciste super; zato sam ih i ostavio.
Da zaboravio sam. u mestilici sad imam 15-20 malih guppya stare 2- nedele.