dropsy

chitala sa,,od svih tih simptoma ima samo naduven stomak,inache je u pitanju colisa...nema nakostreshenu krljusht niti izbachene ochi,ali joj je veoma naduven stomak...ti antibiotici shto su navedeni,nisu mi poznati,jer to ima da se kupi u akvaristichkim radnjama ili gde vec?
 
Posto je Dropsy kompleksna bolest ili kako rece Boban to je sindrom a ne bolest jer za same uzrocnike ili uzrocnika se ne zna tj moze biti svasta mislim da treba primeniti neku terapiju sirokog spektra.
Mogu se koristiti antibiotici za humanu namenu (sto se najcesce i radi) samo treba izabrati pravi i nacin odgovarajucu dozu. Sacekaj jos misljenje Bobana oko izbora leka.
 
u pitanju je moja geshka,jer ranije nisam primetila tj jesam,ali u pochetku to nije bilo toliko rasprostranjeno,nego je izgledalo ko da je upravo jela..e sad kad se proshirilo iznad shkrga tj povecalo,postalo je ochigledno da neshto nije u redu....
 
voda je zuta jer sam ponovo sipala multicura-u,da pokusham josh jedan tretman...
 

Attachments

  • 271120101765.jpg
    271120101765.jpg
    89.5 KB · Pregleda: 18
da,to je...tu pishe za stomachni dropsy ! :\ pishe sa desne strane...nema veze pokushacu sa antibiotikom
 
ja mislim da je sad kasno da je tretiram antibiotikom,jer je u vertikalnom polozaju ribica :( jeste malo jela,ali opet....i deluje mi kao da je izgubila malo boju tj da je pomodrila
 
A kojom emulzijom? Pazi vidi koliko je mg tableta pa podeli sa brojem svojih kilograma tezine i dobices koliko ide po kilogramu tezine. Posto je riba mozda teska svega 20 grama onda izracunaj na osnovu toga kolika je doza za ribu. To je sve otprilike.
Ako ces davati sa hranom mislim da je dovoljna jedna mrvica velicine zrna peska. Tesko je sad ovako proceniti ali moras da se snadjes da improvizujes.
Lakse je dozirati u vodu jer onda racunas litre aq. Zalogaj je ipak sitan.
ako se lek dobro rastvara u vodi sto ne verujem mozes mu povecati volumen te umociti hranu u taj rastvor ce tako biti lakse za doziranje.
Mislim morao bih da budem na licu mesta da bih odlucio kako priblizno dozirati. Ovo su ti samo ideje kako da se snadjes.:|