Elaphe Helena

Mare_lacerta

Member
2 Maj 2008
588
1
18
32
Beograd
Stigla je zmija danas :D Evo slike na brzaka jer nisam hteo da je stresiram ;) Jako je mala ima oko 30-ak cm...mogu da porastu do 150cm a to najcesce zenke,muzjaci rastu do 100cm...danas je pojela jednog pinkija i hranicu je svaki peti dan

elaphe_helena.jpg

Pozz
 
Jaoooo pitoncee! :D Stiglo je! :D Lepa zmijica! Al moja gekonka bi je pojela na keca to ti garantujem! Salim se! :D Koliko je stara?
 
Ti to prozivas moju gekonku jel?? Dobro dobro.... Samo da te upozorim da nije jela vec 2 dana jer se sprema za pinkija! Samo vodi racuna da pinkija ne zameni tvojom zmijicom znas! :D:D Bezobraznice! :D Jel otrovna ona i to jbt?:ebote:
 
Preka88-nije otrovna ;)
marko.zmaj-pa ono svi su rekli da im se puno svidja itd :lol: dok nisam doneo zmiju nisu imali pojma,kad sam krenuo po nju rekao sam caletu da idem po novu zivuljku i on ono kao opet jbt :lol: kad sam od Faune uzeo zelembaca rekao sam da sam uzeo zmiju,a sad kad sam rekao da sam uzeo zmiju mislio je da se sprdam...ali kad je video ljutu guju samo je pitao koliko raste...naravno rekao sam ne mnogo :D
 
Bravo Mare, konacno i zmija:cool2:

Lepa ti je zmija ali se moras sto vise informisati o toj vrsti zmije . Mozda si vec cuo ,to su zmije nesto agresivnije naravi tako da nisu pogodne za manipulisanje golim rukama narocito kada odrastu do adult velicine jer imaju dosta ostrih povijenih zubica koje mogu znatno ozlediti nasu kozu. Znaci, zmija nije kao npr. poput P.regius-a, vrsti zmije koja je drasticno mirnija i pogodnija za hvatenje rukama .
No, to nije uopste vazno ako zelis imati zmiju u dobro opremljenom terarijumu i uzivati u njenoj lepoti i lepoj scenografiji unutrasnjosti terarijuma. Ja sam upravo za tako nesto , za sto manje
hvatanje rukama bilo kojih vrsta zmija ;)
 
Citao sam vec o heleni i nasao sam to da je agresivnija vrsta...ja ni mog l.gekona neuzimam u ruke,jedino ga ponekad pustim da se seta po sobi ;) Bice u sredu slike prvog hranjenja kod mene :)

Pozz
 
nego stvarno

Vidim da gajite svasta,sto je za pohvalu,ali osim Lacerte Viridis,nisam video da drzite jos neke od reptila koji zive na nasem podrucju,recimo bas Elaphe Longisma,pogotovu crni varijetet,koji je zaista lepa i velika zmija,ili pak Coronela Austiaca,lazna sarka,nije velika,ali je lepa i moze se drzati po rukama.
 
Fauna jel bi mogao ti da napises nesto o heleni? ;)

Sta bih drugo mogao napisati osim toga sto je vec napisano o toj vrsti . Veoma nepoznata vrsta kod nas i misljenja sam da je dobar potez sto si bas tu vrstu zmije nabavio kako bi nam preneo sto vise informacija iz prve ruke.

Na internetu ima dosta tekstova ali sve to treba sa rezervom prihvatiti , odnosno prostudirati malo bolje.

Sada si ti Mare na redu, da nesto vise pises i belezis svoja zapazanja ;)
 
Vazi ;) Zmija je super...kad je uzmem u ruke ona nemrda jer se plasi,kad se malo opusti,i krene polako,pocne da palaca jezikom i unervozi se...reguje na svaki pokret i to odlicno sto nisam mislio da moze(tako dobro) :mrgreen: Prekosutra idem po pinkije a nakosutra hranim tako da ocekujte slike :)

Pozz