Elaphe Helena

Lepe slike a lepa i zmija.

Kao sto sam vec rekao, mogao bi da pratis njen razvoj i da sve belezis . Ujedno, ova tema je idealna za sva tvoja zapaznja tokom njenog razvoja. Mogao bih vec poceti sa periodicnim merenjem njene duzine i tezine , mozda ce nekome biti od koristiti.
 
E ovako,kad je dosla(12.12.2008) imala je 30-33cm,a sad ima nesto vise od 40cm...dvaput se presvlacila kod mene 08.01.2009 i 16.02.2009...nijednom nije odbila hranu cak i pred presvlacenje...Sto se tice tezine,nemam vagu koja meri u gramima :sorry:

Pozz
 
Super je!!!!!!!!!!!!!Ne mogu da verujem da ti jede iz ruke.Lepo ti to vaspitavas.Da ti dovedem ja moju zenu na prevastipavanje,:rofl2:,to je zmija!!!:sorry:
 
Super je!!!!!!!!!!!!!Ne mogu da verujem da ti jede iz ruke.Lepo ti to vaspitavas.Da ti dovedem ja moju zenu na prevastipavanje,:rofl2:,to je zmija!!!:sorry:


Heheh,ja joj dam misa pa kad ga uzme ja je pokupim lagano i stavim na dlan,pa ona nastavi da jede ;) tako je navikavam na ruke

Pozz :hej:

P.S. aco ajde nabavi od nekog digitalac pa islikaj getulu malo
 
Jos par slika :D

c763d71cd40a9eb6cb7fd6394098398f.jpg


50f8c5be1ae2ce697934593d30b95bf7.jpg



Juce je pojela misa za kog sam mislio da nema sanse da pojede...Evo slike gde se vidi mis...na slici se ne vidi prava velicina jer se mis izduzio u njoj

7f8041e3d15d0b3ac6035a92c3a13a4a.jpg

 
Lepo napreduje a isto tako lepo i izgleda zmija. :cool2:

Nemoj je samo forsirati sa hranom ako nije raspolozena i ako nevoljno ide ka plenu. Mada ne treba to da ti govorim, vec imas dovoljno iskustva da primetis takve stvari. ;)
 
Hvala :D Ovaj mis koji je pored nje je stavljen danas samo da se vidi kolikog je pojela inace ovaj nije bio namenjen za hranu danas ;) Ja joj svaki put ostavim misa u terarijumu i ona ga preko noci pojede,posto preko dana je nikad nisam video da je izasla jer je mnogo plasljiva :( Non stop je ispod cinije za vodu i izlazi samo nocu ili kad treba da se presvlaci...
 
Ovde nije pisano,takodje zbog toga sto je i ova zmija pobegla :( Ali nakon 9 meseci,ja sam je nasao :sampion::ziveli:
Vidno je mrsava,slaba,gladna i dehidrirana. Cim sam je nasao,odmah sam joj dao vode i ponudio hrcka malog(jer miseve nemam,a ni u pet shopu nisu imali) jer su samo to imali u pet shopu.Videcemo sta i kako na dalje,posto mi deluje vrlo slabo i slabo se krece.Dacu sve od sebe da je oporavim skroz.
 
Evo par slika hranjenja od malopre.Okotila se mishica i ja sam uzeo 3 pinkija da joj dam.Jer ipak jedan nije nikakav obrok za njenu velicinu.

elaphe_helena1.jpgelaphe_helena2.jpgelaphe_helena3.jpgelaphe_helena3.jpgelaphe_helena3.jpg