Farlowella vittata

Nekoliko slicica koje je boban slikao.Svetlo nije bilo odgovarajuce pa i kvalitet slike nije onakav kakav smo navikli na bobanovim slikama.
 

Attachments

  • IMG_4475_resize.jpg
    IMG_4475_resize.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 40
  • IMG_4476_resize.jpg
    IMG_4476_resize.jpg
    90.8 KB · Pregleda: 40
  • IMG_4491_resize.jpg
    IMG_4491_resize.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 37
  • IMG_4576_resize.jpg
    IMG_4576_resize.jpg
    96.4 KB · Pregleda: 38
Na zalost poslednji mrest nije uspeo. Mali su se izlegali i odmah padali na dno i posle nekoliko sati uginuli. Da li sam negde pogresio ni sam ne mogu da provalim. Sad trenutno nema ni jednog mresta od tada mada je zenka puna. Problem je sto imam samo jednu zenku pa moram da cekam kad ce da resi da se mresti.
 
Ostavio sam sebi 15 riba ali trebace puno vremena da porastu i stignu za mrest. Pokusavam da ih uvezem ali nema ih tamo odakle nasi uvoznici uvoze ribu, (Kina, Singapur, Tajland) Sad pokusavamo da ribu uvezemo iz Kolumbije. Kolubmbijci imaju jako razgranatu mrezu za izvoz i transport. Kazu da avionski transport traje 22 sata i 10 minuta od Kolumbije preko Frankfurta do Beograda. Izvozni deo firme im je pored samog aerodroma tako da se ne gubi vreme u unutrasnjem saobracaju kroz Kolumbiju. Sad treba ovde kod nas poraditi na uvoznim dozvolama i carini, jer ako roba stize posle 19 h mora da se unapred obezbedi carinik.
 
Da osvezim malo temu. Treci mrest ove godine sa starim parom i sto je najznacajnije pocele su da se mreste i mlade proslogodisnje ribe.
 
Pa eto ti teme za razmisljanje. Zasto ih nema tri puta vise :)
Zam da je to samo hobi mada kod tebe to prevazilazi osnovnu hobi postavku pa ne bi bilo lose da se napravi i mali povracaj ulozenog novca.
 
Bilo bi tri puta vise da sam uspeo da nabavim jos maticnih primeraka. Imao sam samo jednu zenku tako da nisam nezadovoljan sa brojem koji sam uspeo da podignem do prodajne velicine. Zato sam i sebi ostavio dvadesetak mladih tako da sam sad stvorio dobru bazu za malo ozbiljniji rad sa ovim ribama. Sto se tice ulozenog novca, tu si potpuno u pravu. Ni ja nisam siguran da li je ovo samo hobi ili se polako pretvara u posao. Za sada nekako plivam i ne zavlacim ruku u dzep porodici oko ovih mojih igrarija. Dobro je da sam te posluso i napravio centralni filter, jer tesko bih izdrzao da je sve ostalo po starom. Sad sam u nekom razmisljanju oko unapredjenja sistema filtracije (kupovine pescanog filtera) i jedini problem je sto mu je cena malo preterana i jos neznam da li bi to ulaganje bilo opravdano:confused:
 
Poboljsanje je uvek dobrodoslo a pescani filter, eh ko zna sta bi ti on doneo. Licno mislim da ti to mozes i da napravis jer to nije neki veliki protok vode. Probaj nesto kao paralelni filter, neko plasticno burence sa peskom pa vidi kako se stvari krecu.