Fotoaparat

Nije los aparat za putovanje i to je to. Cena je malo naduvana ali to je uvek tako sa novim stvarima. Pasce mu cena pogotovo ako prodaja malo zaskripi.
Ja sam nekako privrzeniji mojoj masini pa makar je glomaznija i teza :)
 
Zaludan pop i jarice krsti:).
Nekad sam zeleo da studiram biologiju ali prevagnula je elektrotehnika, a biologija je ostala kao 'žal za mladost'. Imao sam dobar profi biološki mikroskop ali sam ga davno poklonio rodjaku koji je studirao biologiju pa sad merkam nesto slicno.
Šta mislis o modelima BIM 105, 135,136 ?
Rešila zena da mi ga kupi za rodjendan (još nezna ali saznaće) pa na vreme da izaberem pravi. valjam_se
 
Pa kad je rešila onda trebaš to i da joj saopštiš, samo pazi kako ćeš to saopštenje da preživis :) :sampion:

Sta mislim? Pa vidi ja koristim mikroskop stalno i nekako uvek dolazim do jednote istog zakljucka da bi meni mnogo korisniji bio stere mikroskop. Stoji to da ti sa mikroskopom mozes da vidis mnogo toga ali tu si nekako i ogranicen. Ta silna povecanja imaju smisla ako ti je uzorak suvi a mislim da to tebe bas ne zanima. Neces ti da fiksiras i bojis bakterije pa da ih gledas a to bas za tebe i nema smisla osim ako te neko plati da to radis.
Realno korisno povecanje za vlazne uzorke je negde oko 400x i to je to. Da ides na 1000x sa vlaznim uzorkom ne mere pa nema smisla da bacas pare za ta povecanja za koje moras da korisrtis ulje.

Sa stereoskopom ti imas odresene ruke za mnoge stvari. Insekti, ribe itd. Prava milina. Naravno stereo mikroskop nema to veliko povecanje.

Ne znam ni sam, najbolje je imati i jedno i drugo :) Dobra stvar je sto imamo rodjendan svake godine pa zene neka resavaju to pitanje :)
 
Last edited:
Znam sta mislis :) Da samo znas koliko puta sam povukao rucnu bas za mikrskop. Stanem i razmisljam na duze staze, pokusavam da opravdam tu kupovinu sam sebi. Kupis i zasitis se za par dana i sta onda? Sve to stoji tako dok se ne setis da obrises prasinu sa toga.

Za ovu drugu igracku, ove prstenove sto si nasao sta da ti kazem. To je za nekoga ko zeli da radi makro fotografije, naravno uz dosta teskoca a nema mogucnosti da uzme makro objektiv. Da li sebe vidis tu? Koliko ja znam ti imas makro objektiv pa kada bi jos imao i malo volje... ali ajde, da ne trkeljam dalje :)

Ja sam svoju radoznalost u vezi tih makro prstenova zadovoljio tako sto sam ih kupio, probao i tako sve sada stoji i skuplja prasinu. Glupost bozija u poredjenju sa makro objektivom. Ako te zanima kazi mi pa da to donesem u avgustu. Imam bas to sa slike samo sto nije crven kao na slici.
 
Last edited:
Malo sam ishitrio i u medjuvremenu narucio od Kineza, ebiga:(.

Pokusao sam da storniram narudzbu ali nemoze. E sad ako nestigne, javljam.
 
Pa eto i ja sam to kupio pored makro objektiva, nisam slusao druge :) Stavio sam to par puta na aparat i ne mogu da se pohvalim ni sa jednom, barem prihvatljivom slikom.
Da nema zabune, ja ovo govorim iz ugla slikanja riba. Ako zelis u dvoriste onda i moze da se koristi ali opet je makro tata za sve.