Guzva Clown-a

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pogledajte koja je to frka kod hranjenja. Jedu "iz ruke" bez problema. Samo malo da se naviknu.

d3e07e41039e40dca5a9cdb815288517.jpg
 
To je suva hrana u ljuspicama (flake) za tropske ribe. Ja koristim hranu Wardley. Odlicna je i kao sto mozes da vidis ribe se ne bune.

Nevene, cudi me da nema Clown Loach-a. To je riba koju treba da ima svaka akvaristicka radnja. Eto cak i ja imam ih nekoliko :D
 
U Sarajevu ih nema ima u jednom akvarijum (nisu za prodaju) njih 4 ili 5 i covjek ih je htjeo mrijesiti ali kaze da je to prosto nemoguce!
:?: :?: :?:
 
Zanimljivo kako slobodno uzimaju hranu iz ruke... Cuo sam da su veoma inteligentne ribe i da ne vole da su usamljene. Mada sam i ja to primetio kada sam ih nabavljao. Dok su u vecem broju rado uzimaju hranu i lepo izgledaju, cim se smanji broj, gube na intezitetu boja i odbijaju hranu. Narocito ako vam ostane samo jedna, ako joj ne nabavite drustvo velika je verovatnoca da nece preziveti. Zato sam uvek morao da dopunjujem akvarijum sa njima kada se proda jedan veci broj botija.

Nevene, stvarno je cudno da u Sarajevu nema Macracantha-i :?:
Ipak je to veliki grad trebalo bi da ima u svakoj akvaristickoj radnji. Ako ne nadjes tu u Sarajevu sigurno mozes naci bilo gde u Srbiji.
 
Fauna said:

Nevene, stvarno je cudno da u Sarajevu nema Macracantha-i :?:
Ipak je to veliki grad trebalo bi da ima u svakoj akvaristickoj radnji. Ako ne nadjes tu u Sarajevu sigurno mozes naci bilo gde u Srbiji.

Hahaha,veliki grad hahah mozes ga pjeske preci.Ako budem sada na ljeto isao u Beograd nakupovacu se riba jer mislim da tamo ima mnogo veci izbor riba nego u Sarajevu. :(
 
Da bi jeli tako iz ruke treba da se privikavaju da bi stekli samopouzdanje.
Plasljiva je to riba.

Tacno je da se u grupi ponasaju komotnije. Nekako uvek prate jedna drugu i stalno su u pokretu. Neznam da li si ih promatrao iz prikrajka, da te nevide. Onda se lepo razidju po celom akvarijumu bez neke panike. Cim se pojavis oni se sakupe u grupu.
Kada ih priviknes na svoje prisustvo onda polako menjaju cud. Ova grupa koja je na slici cim me vidi odmah ide na povrsinu i ocekuje hranu. Ja im dam malo tek da se ne osecaju prevarenim :D

Za clown ribe koje su same u akvarijum ne bih mogao da kazem da puno pate. To je moje iskustvo. Ja ih imam dosta koji su sami i lepo se druzimo. Isto tako ih hranim i vrlo su prijateljski nastrojeni a i dugovecni.
Nisam primetio da je neka velika smrtnost. Desava se ali je daleko od pravila.
 
to se tice hranjenja iz ruku, moguce je to vjerojatno s vecinom ribica koje drimo u akvariju. Kod mene iz ruke papaju convict gobyiji, puffer i ocellaris! Jedino wachman ne! To je stvar njihovog povjerenja i jednostavno naeg bavljenja njima, to znaci da sam svaki put prije nego bi im bacila hranu u listicima ili komadice lignjica drala u rukama i cekala da skupe hrabrosti da dodu do hrane. Naravno, nisu odmah, pa sam dosta dugo im samo nakan par min dranja hrane u rukama im pustila, ali i one su se postepeno navikavale na mene, pa bi sveki puta sve blie i blie dole dok nisu odlucile doci skros!
 
I kod mene jedu iz ruke ali samo kada ih ne hranim 1-2 dana tj,kada ogladne.Eto pokusajte da ih ne hranite 1-2 dana i ponudite im hranu iz ruke i vidjecete kako ce se zaletiti bezz ikakvog straha :arrow:
 
Je li to Nevene mislis na botije ili na sve ribe? Moras znati da su Botia macracantha -e veoma plasljive ribe i da ih je tesko privici da iz ruke uzimaju hranu.
 
da se ubacim...imao sam jednu, pa sam joj kupio druicu(obje enke), a sad kad sam vidio kak funkcionira njih 7 u akvariju, razmiljam da nabavim jo jednu...
inteligentne,zanimljive i jedne od najdrutvenijih i razigtanijih ribica koje sam vidio...
teta to se zbilja nemogu mrijestiti jer i ovako im prijeti istrbljenje,a i skupe su...
e da, polako i meni jedu iz ruke...
 
Ma nije nemoguce samo sto im treba mnogo veci prostor nego sto ti imas. :wink: Zato ako hoces da ih mrestis da ti ja napravim jedan od 1000 l. akvarijum... :D

A tacno je to da im preti istrebljenje.Mislim da ce se neko dozvati pameti i spasti ovu veoma lepu i vrednu vrstu ribe.