Izrada svog prvog nano reef akvarijuma

markocar011

New Member
18 Novembar 2012
4
0
1
41
Beograd
www.beke.co.nz
Caos svima ..... Posto sam danas zapoceo osmisljanje svog prvog morskog akvarijuma, voleo bih da se posavetujem sa iskusnim morskim akvaristima kojih ovde ima jako mnogo .... zanima me sta je sve potrebno za pocetak .... unapred hvala
 
Pozdrav i dobro dosao! Nacices dosta toga sto te interesuje u temi o morskoj akvaristici. Najbolje bi bilo da malo procitas to i postavis konkretna pitanja.
 
Bolje vas nasao:) ... Upravo gledam teme po forumu i mnogo toga korisnog sam saznao .... Naime uzeo sam akvarijum od 130 litara, nabavio Bubble Magus skimmer, pregradio jedan deo akvarijuma za sump , izbusio rupe da dovod vode u sump .... ok je ispalo .... uzeo sam morsku so i salinomer ... nemam zivo kamenje ... pokusavam da nadjem gde da kupim .... Sta i kako dalje ... ?
 
E pa bez kamena nema dalje :)..bez brige ja te mogu uputiti na par ljudi kojim mozes da se obratis za kamen..trebace ti i cirkulaciona pumpa,procitaj teme ovde na sajtu u vezi morske akvaristike mada si sigurno vec iscitao dosta da ukratko steknes sliku sta i kako. Za pocetak ce ti trebati i testovi za vodu kako bi pratio kad je vreme da pocnes sa ubacivanjem organizama.Rasveta takodje bitna,sta imas od nje?
 
Da, da bez rasvete nema sta da se trazi :) ... porucio sam za pocetak Odyssey 2x T5 24w .... cirkulacionu pumpu cu uskoro uzeti ... malo po malo :) ... sutra ce stici rasveta tako da ostaje jos cirkularna pumpa ...