ja to više nemogu gledat.

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
ja to vie nemogu gledat.

Ljudi ja ovo vie nemogu trpit!!
Dosta mi je vae morske i vaih slika - prestanite raspravljat vie o toj akvaristici!!!!!!!

Ko ce mi sad kupit novi akvarij??
Ko ce mi filtraciju sredit!?!?
Ko ce mi dat sve te organizme i ribe - ko, KO?!?!?!?!????????

JA ELIM MORSKI AKVARIJ OD NI MANJE NI VIE 300-400L!!!!!!!!! :!: :!: :!:

lud sam ko ajvar od gledanja ovih predivnih slika, od citanja tekstova po internetu...nemogu vie spavat, jest srat radit bilokaj drugo, a da mi glavom neproleti morski akvarij............arggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.

a treba cekat za njega jo oho-ho... :cry:
vidite to ste mi uradili. :cry: :cry:
pozdrav
 
"nemogu vie spavat" a tolike ovce broji u snu? :lol: Ma ne treba cekati ba puno. Od momenta kad odluci i sakupi pare, ne treba puno vremena da prode. Kad nakupuje potrebnu opremu, startuje i jo mesec dana pusti da sve vrti na prazno...ili jo bolje malo podloge ili kamenja iz nekog starog akvarijuma... itd. Ma sve to moe za par meseci (a moe i krace). Evo pogledaj moj slucaj :roll:
Samo napred u morske vode!
 
Ajd, Stina, razumijem te potpuno. To sam i ja prolazila!
Nego, tu si u blizini Zg-a, pa slobodno kada ima vremena navrati do mene, pa se moemo neto i dogovoriti!
A uvijek postoje i forumi na kojima smo svi mi skupljali i upijali znanje ko spuve! :D
Evo ti par vrucih slika za zazubice !
 

Attachments

  • euphillia-u-boji.jpg
    euphillia-u-boji.jpg
    96.2 KB · Pregleda: 111
  • pogled-u-boje.jpg
    pogled-u-boje.jpg
    94.4 KB · Pregleda: 132
Pa znate ta... doslovce razmiljam o morskom!
Imam doma RIO180, sa 4 neonke, fino zasaden... pun ribica... moglo bi se sve raskopat i preuredit za morski...
jedino kaj bi mi trebao dobar kanisterski filter - kaj ne?!
A ribice i organizme...pa vidim da kolege akvaristi imaju vec svoje uzgoje... :wink:
ajooooj....neznam....
Morat ci si gadno razmislit...
Ipak sam freak za L#... al moglo bi se ta njih solo akvariji sloit... a ostale ribemi mogo easprodat i da vidi... ima tu ne...
AHm ahm....
zazubice zazubice... :shock:

BTW cekanje se odnosilo na sakupljene nofce... :oops: :cry:
 
Hvala Fauna na komplimentu.
Odkako sam primila udarac u glavu, malko sam preuredjivala akvarij, pa je tu bilo svega i svacega, svaki dan ajmo, nanovo...
Naalost neko vrijeme nisam mogla uopce fotografirati, jer su me boljele oci i tresle su se ruke i nisam skoro nita vidjela, ali i to je prolo, te sam dobila stalak za foto (aaaaa, to je spas, jer nema vie toga da se moram ukociti) i tako malo pomalo, snalazim se sve bolje s digitalcem, a akvarij je na jako dobrom mjestu za slikanje s obzirom na svjetlost i poloaj i tako...
Hvala jo jednom!
 
citao sam neke clanke na drugim forumima i nedam mi se tam registrirat dok jo nisam ziher da budem kreuo sa morskom...
Pa cu ovdje pitanja postavit! :D

Jasenka, da li je naa voda iz ZG loa za reef akvarij i da li bi mi trebala osmoza??

Da li bi mogao imat dobar reef akvarij, krcat ivotom sa 4 T8 lampe(marine-glo x2, power-glo i life-glo)??

U mom rio180 nalazi se zaciklirani filter za slatku vodu, da li bi isti bio dostatni za reef akvarij + eventualno jaci powerhead radi bolje cirkulacije(tipa aquaclear402 - 1000l/h)???

Koliko bi me kotao odprilike supbstrat za akvarij, tj. dali mogu bilokakav pijesak stavit u akvarij(sitne granulacije - koji??)??

cijene uzgojinh koralja i organizama kod nas - odprilike!??!

koliko "kemije" treba vie za morski i koliko je bitno testere koristit??

ivo kamenje, gdje mogu nabavit i cijena odprilike??!

Jo jedan extra filter kanisterski, da li bio mi pomogao znacajno pri reef akvariju(znaci tank bez sumpa i refugiuma...)

Koja je opce temperatura u morskom?!?! :oops:

Hvala na odogovorenim pitanjima... razmilja JAKO o tome, al lako moguce da odgodim morsku na neku bliu buducnost...
:wink: :D
 
1.Ne bi rekla da je voda loa, ja ti ovako s vodom iz pipe :natocim u kantu od 20l, stavim cepic tetra safe i tetra ph/kh-, promijeam, stavim da se na sobnoj temperaturi ustali, usipam sol i jo malo izmijeam. To je kod mene cijela mudrost i zasad tima!
2. Ja imam takve 4 lampe i dosad sam bila u potpunosti zadovoljna (znaci oko godine dana, ba sam jucer uzela jo neke koje cu ugraditi, samo s toga jer elim malu promjenu i moda koji zahtjevniji koraljcek
3. to se tice filtera i filtracije, ne znam koliko moe zaciklirani filter slatkovodni funkcionirati u morskoj-stvarno ne znam (ili nisam dobro shvatila pitanje)...ali sto se tice filterskih medija, ako ti se ne da cekati da zaciklira tvoj nanovo u morskoj vodi, dat cu ti ja malo od svega iz svoga, pa ce to ubrzati proces
4. Pijesak ti je diskutabilan, neki ga imaju, neki ga nemaju, neki ga vole, a neki ga ne vole. Ja ga imam-PUNO, jer mi spada u dio filtracije tj. filter zvan DSB i to je pijesak koji sam pokupila s plae na moru. Znaci pijesak nacinjen od sitnih koljkica i njihovih komadica...ja sam zadovoljna
5. cijene?? ovisi, o tome ne bi na forumu, a i u Zg, ba i nema neki izbor (barem to se tice mog ukusa u kvalitet ivotinja)
6. pa ovako, u startu JE bitno testere koristiti samo zato da vidi koliko se akvarij stabilizirao, a to se poslije tice, ja ih vie skoro i ne koristim, malo provjerim kalcij, amonijak i fosfate (, ali to je max jednom na mjesec), naravo tu su jo i ph i No--, eto zadnji puta sam mjerila sada kada sam se preselila reda radi da vidim jeli sve u redu (iako sam po koralcjima i mogla pretpostaviti da je sve u redu)
7.ivo kamenje...a sluaj, ja sam svoje izronila, a postoji i naravno tip od kojeg moe uzeti (reklamiram nikoga), i on ima koliko znam i vidim kvalitetno...u ducanu (zna i sam koji mislim) ti ne bih preporucila
Ako ide sam roniti onda treba "izljeciti" kamenje
8. Vracamo se opet na filtraciju...ja nemam sump, ja nemam refugium, ja nemam skimmer...imam samo vanjski filter kucne izrade i DSB
9 trudim se da mi temp. bude konstantna oko 25-26 C (za to mi ne treba dobar grijac, nego mi temp. odrava dobar friider)

nadam se da sam ti barem malo pomogla
 
HVALA!
Eto, poneto mi je jasnije, al ima dosta toga to nije...
u glavnom meni se ne uri i u sljedecih mjesec dana procitam dosta toga i budem malo PUNO vie informiraniji...
Vidim da u biti imam dosta toga doma, i nebi trebao bit problem stvorit jedan koraljni grebencic kod mene...
stvari koje me zadravaju su novac, novac , jo malo novca i moje slatkovodne ribe....
Prvo cu osigurat svojim L# sigurne domove (kod mene - nema ANSE da ih se rijeim) :D
A onda cu laganini vidjet to se dalje moe napravit...
Uglavnom drago mi je da ima dobrih ljudi u Zgu koji su voljni pomoc :wink:

Molio bih i druge sa iskustvom da pomognu sa svojim odgovorima...

Ako ne stavim pijesak na dni - hoce li mi popucati staklo od silnog kamenja??
gdje mogu vie saznat od DSB-u!?!?
 
Nece ti popucati staklo od kamenja...recimo -bob- ti ima akvarij bez pijeska na podu
O DSB na netu, ima jako puno raznoraznih miljenja, pa sam zakljuci i napravi to misli da je najbolje. Ja sam napravila DSB i ne alim...a sada ako budem radila jednog dana veci akvarij hocu li ili necu ici na tu filtraciju ne znam (ovo je najiskrenije....nemam razloga protiv DSB-a, jer kod mene stvarno super funkcionira, ali opet me zna hvatati strah kada citam da je nekima to unitilo akvarije, a najgore je to ne mogu prosuditi da li su oni sami krivi ili je stvarno kriv DSB).
Najbolje ti je dobro prvo sve prouci, uzmi si vremena...kada sam razmiljala o morskom, tri mjeseca sam konstantno skidala i proucavala sve moguce do cega sam dola!
I pitaj...dobit ce uvijek odgovore