Lacerta viridis – Zelembać

Evo, nakon duzeg vremena jos jedna slicica mojih malisana i njihove ljubavi i sloge! :lol:
 

Attachments

  • STA454991.JPG
    STA454991.JPG
    74.1 KB · Pregleda: 16
Ljudi ja sam malopre uhvatio jednog gustera (da dobro ste procitali):?: u sred grada,na zidu jedne zgrade.Nikad dosad nisam video ovakvog gustera.Svetlo braon boje je,ima crne pruge na ledjima i repu.Dug je oko 6-7 cm sa repom,ima krupne oci.Nije mi tu aparat inace bih ga slikao.Ja ne znam koja je ovo vrsta.
 
Pa reko si ima crne pruge po telu i krupne oci,a ovo je jedini guster koji ima takve oci(kod nas)...Idi na GOOGLE pa nadji nesto o njemu ja neznam nista :sorry:

Pozz
 
Evo slika terarijuma,moje zenkice,a i jos jednog para zelembaca koji su kod mene privremeno...
 

Attachments

  • zelembac 109.jpg
    zelembac 109.jpg
    88.4 KB · Pregleda: 19
  • zelembac 111.jpg
    zelembac 111.jpg
    94.1 KB · Pregleda: 15
  • zelembac 114.jpg
    zelembac 114.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 20
  • zelembac 115.jpg
    zelembac 115.jpg
    96.9 KB · Pregleda: 20
Evi i slika moje nove zenkice,Mare nadam se da ce ti se svideti.pozzz
 

Attachments

  • zelembac 117.jpg
    zelembac 117.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 18
  • zelembac 118.jpg
    zelembac 118.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 15
Nadam se da sam dobro uradio sto sam napravio ventilacionu resetku na prednoj strani stakla,miislim da sam sa povecao strujanje vazduha kroz terarijum.pozz;)
 
Obican lepak za stiropor.Prvo sam izmerio i isekao stiropor,potom sam ga postavio u ter,onda sam stavio mrezicu za stiropor i uradio premaz kao za fasade sto se radi,sacekao da se malo osusi,a onda sam samo nabacivao lepak na stiropor.