Lobophyllia sp.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jedan izuzetan koral koji je siroko rsprostranjen u morskoj akvaristici koji dolazi u mnogim formama i bojama a neke od njih moze da se vide i na slikama. Lobophyllia sp. je vrlo otporan i tolerantan koral i preporucuje se svakome ko se bavi morskom reef akvaristikom.

DSC04217.jpg


DSC04218.jpg


DSC04219.jpg


DSC04220.jpg
 
Koralj je u svakom slucaju predivan i nije zahtijevan. Mi8slim da je lijep dodatak za svaki akvarij, ali ga je na ovim podrucima teko/nikako nabaviti. Ja ga imam zahvaljujuci Mariu koji mi ga je donio iz Nizozemske!
 
moja mala dika :wink:
Koralj koji samo lijepo malo pomalo raste!
 

Attachments

  • lobo.jpg
    lobo.jpg
    19.3 KB · Pregleda: 292
  • lobo-i-dem.jpg
    lobo-i-dem.jpg
    17.1 KB · Pregleda: 298
mislim da je na korjenu lobophilije maleni crvic koji slini!
 

Attachments

  • crvic.jpg
    crvic.jpg
    27.9 KB · Pregleda: 282
Lobo je ista, raste pomalo, jedva primjetno. Voli svremena navrijeme, popapati koji komadic neke hrane, morskih plodova. To se najcee odvija nocu kada otvara svoje polype i ticala prua van.
to se tice njezine boje (govorim tu o ovoj jednoj jedinoj vrsti koju imam), na nove naalost jo nisam naletjela, boja ovisi dosta i o svijetlu koje je trenutno upaljeno, pa ako ima vie spektra plavog boja joj se uvelike razlikuje od one kada je pod dnevnim spektrom lampi koje svijetle.
Ja je drim na dnu akvarija, ali pod direktnim svijetlom i s manjim protokom struje.
to se tice tog crva ispod, ja sam njega vec dva-tri puta, iscackala s iglom van, razbila tu nastambu, ali on se iznova pojavi...nije mi jasno kako je to uopce mogce poto ga temeljito unitim. Koliko vidim Lobophylliji ne smeta
 
Nakon dvije godine drzanja ove vrste koralja sada imam 7 glava sto smatram odli?nim, jer kako sporo raste i to je odli?no.
Odnedavno sam u kompi s prijateljem reeferom kupila i zelenu Lobu s nekih 7 polypa pa smo ej fragirali na dva dijela. Kod mene su tri i vrlo sam sretna radi toga.
Ekstra info: loba se otvara nocu i tada voli uzimati hranu, nije preagresivna, ali ako joj je neki koralj na dodirnoj to?ci ona je zasigurni pobjednik.
 
slika jos jedne Lobophilly iz moga akvarija. Ova je dvobojna. Kod mene je od 6 mjeseca i kao i za prvu Lobu mogu recid a je "dosadni" koralj, sporo raste, sporo se iri...
 

Attachments

  • lobophillya.jpg
    lobophillya.jpg
    97 KB · Pregleda: 5