Tražim Malko egzoticnije...

marko.pa

Member
27 Avgust 2012
89
3
8
38
Kupio bih malo egzoticnije "CAT" ribe.
Preskupe su mi po zlo shopovima pa me zanima ima li negde da se pazari
a da ne otpadnu usi. Zanimaju me razni L-ovi i neuobicajni Ancistrusi.
Mogu i u zamenu da ponudim mlade matice Metriaclima estherae Red-Red.

Sve informacije i dogovori na PP. Hvala!
 
Za CAT ribe ces morati da odresis kesu ako nisu ove uobicajene sto se gaje kod nas. To ti kazem zato sto sam debelo odresio kesu i ovih dana mi stizu iz J. Amerike. Narucio sam Chaetostoma thomsoni, Sturisoma panamense, Panaque macus i nesto od Pecoltia. Riba u Kolumbiji nije skupa ali je prevoz taj koji diktira cenu.
 
Meni odgovaraju i one sto se kod nas gaje, samo da nisu "obicni" ancistrusi,
synodontisi, gibicepsi, torokatumi i plehostomusi.
Po mogucstvu vrste koje rastu preko 10cm.
Npr: rineloricaria lanceolata red, hypancistrus L201, Hypostomus hemicochliodon ...
 
Torocatume mozes da nadjes kod nas za stotinak dinara i gaje se kod nas u nekoliko varijeteta. Sinodontisi su nesto skuplji, zavisno od vrste i kolicine koja je uvezena. Gibiceps iPleko se iskljucivo uvoze mada imam neku neproverenu informaciju da su mresceni kod nas u Vrscu. L 10a se gaji kod nas i maticna velicina je negde 500-600 dinara. L 201 neces naci kod nas, jer koliko znam nije bilo nekog oficijelnog uvoza. Isto se odnosi na Hypostomus hemicochliodon
 
Sve ovo sto sam napisao u prethodnom postu ne treba da te obeshrabri, tragaj i dalje i verovatno ce nesto naleteti sto te zanima.
 
L 201 je neko nudio iz svog mresta.
3-4cm je bio 10€ a 5-6cm 15€.
Da li je to skupo?
Torokatumi me ne zanimaju.
Synodontisa imam jednog lepog, velikog.
Nestocu vec izbunariti. Neka ti je sa srecom ako ces pokusati mrest onih noviteta.