Moj prvi ljubimac :D

Ja ti preporucujem da malo osamutis misa pre nego sto ga das zmiji,jer zmija moze da gadno nadrlja...cak iako si svaki put tokom hranjenja tu,moze da se desi svasta...prvo probaj tako malo osamucene,pa probaj mrtve...

Pozz
 
Slazem se da se daju osamuceni misevi zmijama ali ne slazem da se sa mrtvim, odnosno zaledjenim hrani zmija. Svako smrznuto meso, gubi dosta hranljivih vrednosti i to nije nikakva novost i mudrost ,o tome ne treba puno raspravljati. Naravno, ne osamuceni mis moze zadati ozlede zmiji zato teba davati osamucene miseve.
 
Slazem se da se daju osamuceni misevi zmijama ali ne slazem da se sa mrtvim, odnosno zaledjenim hrani zmija. Svako smrznuto meso, gubi dosta hranljivih vrednosti i to nije nikakva novost i mudrost ,o tome ne treba puno raspravljati. Naravno, ne osamuceni mis moze zadati ozlede zmiji zato teba davati osamucene miseve.

prednost je sto se zaledjivanjem unistava 99% bakterija
 
Boky12, na zalost (bez zamerke;) ) tvoja tvrdnja je netacna !

Ne znam kako si dosao to takve informacije ali smrzavanjem mi samo zaustavljamo njihov rast ali ih ne ubijamo Kada se smrznto meso otopi bakterije ponovo pokrecemo i njihov ciklus razmnozavanja se nastavlja. Jedini nacin potpunog unistenja bakterija je termicka sterilizacija ili da koristimo prokuvavanje.
Znam da mnogi teraristi ne samo kod nas vec i sire, koriste smrznute glodare kod ishrane svojih reptila ali veliki odgajivaci koji drze do kvaliteta apsolutno su izbacili takav nacin ishrane. Iskreno, smrznute glodare iskljucivo nude proizvodjaci hrane za reptile jer je to iskljucivi njihov interes -profit.;)
 
aaaddas

do toga sam ja dosao :D
zato sto sam pre kupovao neka zaledjena belanca koja nisu imala bakterije (salmonela) unutra a nisu skuvana.. nego su zaledjena na -70 stepeni valjda.. pa sam pobrkao stvari.. zaledjivanjem se unistava samo salmonela.. jedina opasna bakterija koju zivo belance sadrzi.. i samo se ona unistava na extremnim temp :S soz za gluposti

jbga neko nije u mogucnosti da drzi zive miseve, sreca pa ja imam mesta u garazi

mada ne bi trebalo da gubi neku znacajnu vrednost zaledjivanjem..
 
Eto znaci dosli smo do toga da ja nigde ne gresim :mrgreen: Elem uvek ova tema povuce raspravu :) Tesko ce mis naskodi zmiji ako je gladna, moze biti ali opet ne mora... :D
 
Nisam znao da sam pokrenuo temu u raspravu (nisam to ni zeleo) ali zelim da iskazem neko svoje misljenje uopsteno o svezoj i kvalitetnijoj ishrani .

Pristalicama sam platiti i skuplje sveze meso nego koristiti smrznutu sniclu iz zamrzivaca a znate i sami da je razlika ogromana to potvrdjuju i nasa cula :D Tesko cete naci kod Francuza , Nemca zamrzivace kao kod nas one tz. "sanducare" , dok sam boravio u Francuskoj sveze kupljeno meso je najtrazenije i vrlo retko se smrznuto meso koristi, uglavnom riba i to samo kada ste primorani. Naravno, razlog je sto se gubi u kvalitetu, odnosno gubitku hranljivih materija;)
 
Jbg, kad francuzi ne smeju da kolju prasad valjam_se Nece to kod nas dugo tako zaziviti, a nisu nam ni plate ko francuzima :mrgreen: A ste se tice zmija ja sam iste logike kao ti, samo sto nesto mi tesko da ga mlatnem od zemlju jedva ga i ubacim zmiji ...
 
IZ LICNOG ISKUSTVA, PREPORUCUJEM ZIVE MISEVE. REZLOG JE VEOMA PROST, ODRZAVA SE INSTINK ZA LOVOM. MRTVE SAM DAVAO SAMO U SLUCAJU NESTASICE ZIVIH. STO SE BAKTERIJA TICE, MISLIM DA NEMA POTREBE ZA PARANOISANJEM. KO IM U PRIRODI UNISTAVA BAKTERIJE NA PLENU? ZMIJE I JESU CISTACI PRIRODE, I IMUNE SU NA TE STVARI.
 
prvo ugasi caps..
drugo nije zmija iz odgoja ista kao i zmija iz prirode..
trece ok su zivi ali to sto si ti naveo uopste nije ni vazno
 
Evo pred presvlacenje :)


Prvo jedna sas blic :

a84acde4b556059fca73d7b5414c3e92.jpg


A onda bez blic':

571cf83815b38f93709fe0deffce5047.jpg