Moj Python molurus bivittatus(Burmanski piton)

boky12

New Member
23 Oktobar 2009
13
0
1
Slike su malo losijeg kvaliteta, al nadam se da nece skoditi da ih okacim ovde :)

Burmanac je star oko 6-7 meseci (zenka)

picture009uc.jpg

picture010x.jpg

picture011hi.jpg





 
qweq

Hvala :)
Moze slika terarijuma ubacicu veceras ili sutra
Dugacka je oko metar, malo manje mozda

Terarijum nije neki to je za privremeno 50x35x30 mada za sad je dovoljno(za mesec - dva cu kupiti nov :) )
 
Burmanaca kao kucnog ljubimca treba veoma ozbiljno shvatiti i prihvatiti. Pre nego se odlucimo za njegovu nabavku treba sve uslove obezbediti , dobro prouciti njegove karakteristike i dobro proceniti da li smo sposobni za njegovo drzanje. Sigiran sam boky12 da ti to znas ali nije lose prokmnetarisati zbog ostalih clanova i posetilaca koji prate sve ovo sto mi pisemo i prikazujemo na forumu.
Burmanac u zarobljenisstvu ako ga hranimo kako treba , veoma brzo napreduje a isto tako i njegov prostor teba prilagodjavati njegovoj velicini. Kada naraste do neke pristojne velicine , ni malo vise ne izgleda bezazleno kao kada je bio mali ne samo zbog svog misicavog tela, vec i opasnih cesljusti nauruzanim opasnim zubima. Zubi kod njega nemaju otrovne zlezde ali su jako otrovni sto se tice opasnih bakterija koje se nalaze izmedju tih zuba od hranjenja i zaotale hrane . Ovde sam prikazao kako anatomski izgleda njegova glava Azijski tigrasti piton zato treba pazljivo rukovati sa njim. Takodje ,moze iznenada ispoljiti agresivnost ali iskusan vlasnik to moze da zna kad i kako moze hvatati svog burmanca. Ne zelim sa ovim pisanjem plasiti buduce vlasnike ali zelim da ih upozorim na opasnosti koje mogu imati fatalne posledice kako bi burmaca kao ljubimca veoma ozbiljno shvatili i prihvatili.
 
qweq

najveci problem je sto vecina ljudi ne shvata ljubimca ozbiljno .. posle 2 godine kad veliki poraste oni ga prodaju..
video sam jedan slucaj na BUREK(dbilski off forum) neka glupaca je kupila burmanca odraslog.. i kad je videla da treba da ga hrani zecevima pustila ga u prirodu.. imaju i slike tamo negde..

Burmanci su inace veoma mirne zmije i veoma retko ujedaju
mene je ujeo jednom cim sam ga kupio posto jos nije bio naviknut na coveka.. ranu sam ocistio hidrogenom i to je to.. nisam imao neke posebne potrebe za hidrogen al kad poraste burmanac ( i zubi) vec je dosta opasnije

inace hranim ga na svakih 5-6 dana(zivim skroz odraslim misevima posto je tako hranjen od rodjenja)..
sad cu da pocnem da ga navikavam na mrtvu hranu
Ljudi su mnogo nastraseni burmanaca od smrtnog slucaja pre 2 god u Floridi kad je burmanac zadavio 2godisnju devojcicu..razlog tome = losi uslovi(mali i nikakav terarijum bushan.. zmija dugo nije jela .. ne redovno hendlanje) ako se ovi uslovi ispune nema razloga za strahom..
Inace burmanac je meni omiljena zmija i planiram da ga zadrzim za ceo njegov zivot(Koliko god porastao)

terarijum je 55x30+x30 sto je dovoljno za sad al za par meseci vec moram da menjam..