Moji terarijumi

ACO87

Member
2 April 2008
366
0
18
36
Cacak, Srbija
Evo 2 terarijuma za moje tarantulice, treci je u pripremi, bice slika

Ovo je terarijum za Chromatusa (40x 25x 25), na njemu mozete primetit plasticnu kutijicu u kojoj mi je parahybanica, ona je jos mala pa joj ne treba terarijum.
[Broken External Image]:


Ovo je terarijum za P. Cambridgeia (35 x 20 x 20)

[Broken External Image]:

Nadam se da ce vam se svideti :)
 
Last edited by a moderator:
Da, da silikonom. Rekli su mi da moze i ja sam uradio i drze bez problema :) Planiram da pravim pozadinu za ter, nesto poput ovoga ovde

..

mislim na ovaj nacin. :)
 
Metalna sarka ce kad tad da popusti, razmisli malo i o tome. Pored toga estetika je bas narusena.
Mozda bi bilo bolje da tu ukradis neki drveni ram koji ce da nosi ta vratanca.
Ipak da budem iskren ja mislim da bi najbolje bilo da imas klasicni akvarijum sa staklenim poklopcen na vrhu.
 
Pa dobro ako si siguran u to. Ipak ako sarka pocne da glavi onda tu nema spasa. Koristio sam i ja silikon za tako neke cudne spojeve i uvek se zavrsilo dako sto je silikon popustio.
Kada bi ja tako radio ja bi pre video neku mogucnost ugradnje staklenih vratasca kao na namestaju gde je staklo izbuseno.
 
Dimenzije su 45 x 30 x 30 ( D x S x V), Prednja strana, do poklopca je 18 X 45, a gornja je 15 x 45. Pravim ga za koloniju od 5-6 H. incei. Da li je odgovarajuci, sta bih trebao da uradim, popravim, svaki savet i kritika su dobrodosli. I da mogu i predlozi za poklopac, koje sarke da upotrebim ili mozda neko drugo resenje. Hvala :)





[Broken External Image]:
 
Last edited by a moderator:
Ovde bi poklopac mogao da ti leži na staklenim lajsnama, bez šarki. Samo da rešiš zabravljivanje.
 
Zanimljivo da sam i ovakav terarijum radio a imam jedan nesastavljen, samo isecen i speeman da se obrade ivice i izlepi. Ovakav terarijum je idelana za kornjace , stim sto filter dolazi sa bocne strane koji je ujedno platforma za suncanje. Osvetljenje dolazi na gornjem ravnom delu, taman toliko da se postavi uva/b neonska cev sa haubom.
 
Moze i za to , ali ja sam ga planirao za koloniju H . incei...zanimljiva mi je ta ideja da drzim vise tarantula u istom terarijumu. Dosta pletu, tk prave jazbine i bice prepuno tunela od paucine :)
 
Evo malog update-a na moj terarijum za chromatusa
[Broken External Image]:

I ne znam da li se vidi na ovoj gornjoj ima kao mali podijum na levoj strani

[Broken External Image]:
 
Last edited by a moderator:
Ma , super je ;)

Mozda si mogao taj stirodur sto nepravilinije iskopati , napraviti vece i dublje reljefe, pa tek tada posuti treset preko razmazanog lepka ...ali sve je ok :sampion:

Koji si lepak koristio? KD= znaci ?