Mrescenje ribica guppy

stevan

New Member
12 Decembar 2015
6
0
1
27
Interesuje me od koliko meseci mogu da se mreste ribice vrste guppy.Primetio sam da tri ribice guppy sto su omrestene 1 decembra i nedeljak dana vidim da se uznemirila neznam da li ce se mrestiti ili ima neku bolest ali izgleda kao da ce se mrestiti po crnoj mrlji.Ja sam je stavio u mrestiliste pa ne znam sta da radim odgovor bi mi puno znacio.Hvala unapred.
 
Ne, na to pitanje nema odgovora. Razvoj riba je direktno vezan sa uslovima u kojima su ribe pa tako u tvom slucaju jedino ti mozes to da vidis. U sustini je tako kako sam ti rekao, nekoliko meseci je uglavnom dovoljno.
 
Koja je potrebna temperatura za male ribice da bi najbolje rasle
 
Last edited by a moderator:
Mislim da ti malo zuris sa akvaristikom i pitas neke stvari koje su dosta slozene. Mozda je bolje da zastanes malo i da stices iskustvo i uradis "domaci zadatak" koji mora da se uradi a to je da procitas sto vise u vezi riba koje cuvas a isto tako i generalno u vezi akvaristike.
Eto ako imas vremena mozes da vidis da na ovome sajtu ima dosta odgovora na ta tvoja pitanja koja su manje vise zadovoljavajuca. Ukucas u pretragu gupike i eto ti veselja.

Konkretan odgovor na tvoje pitanje: Gipike najbolje rastu ako je temperatura vode 23 do 25°C a jos bolje ako se pri toj temperaturi nalaze u vodi koja je 1/4 saliniteta morske vode. Ta slanoca vode je otprilike jednaka fizioloskoj slanoci gupike. Eto da neidemo dalje sa time jer kako sam ti naveo to nije ni malo jednostavno.
 
Last edited:
Dobro. Kako da prepoznam kada se se sigurno mrestiti gupi? Interesujeme zato sto imam 5 gupika koje trebaju da se mreste a imam samo 3 mresnice i kako da prepoznam kada ce se mrestiti naptimer za 5 dana kakvo joj ponasanje kakvo joj je ponasanje 1 dan pred mrestenje. Ovaj odgovor bi mi puno znacio i brz odgovor bi mi jos vise znacio. Hvala unapred.
 
To ne mozes sa sigurnoscu da utvrdis. Obicno se ribica pred kocenje smiri u nekom zaklonjenom delu akvarijuma.
 
auuuu....sinovac,dobio si i vise nego potrebne odgovore ,a valjalo bi da poslusas i savete koje si ovde dobio pa da procitas dosta o stvarima kojima zelis da pocnes da se bavis pre nego sto krenes u avanturu !