Namena foruma

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ovaj forum ima namenu da se postavljaju informacije u vezi lekova raznih proizvodjaca. Zna se da vecina proizvodjaca ima vrlo stura obavestenja o sastavu leka, aktivnim supstancama itd.
Druga stvar je da se istim aktivnim supstancama daje drugacije trgovacko ime pa i to dovodi do vece konfuzije kod akvarista.

Forum je otvorem za sve i svako ko ima neki lek i pouzdane podatke o njegovom sastavu je dobrodosao da to objavi ovde.
 
Mislim da ce ovaj forum najvise koristiti akvaristima koji nemaju iskustva sa lekovima koje nabavljau van nasih granica. Moramo biti iskreni i reci da je raznolikost proizvodjaca i asortiman lekova kod nas daleko manji nego u ostalim susednim zemljama , a samim tim i iskustva sa sto vecim brojem proizvodjaca istih lekova kod nasih akvarista su mala.

Najpoznatiji proizvodjaci lekova koji se pojavljuju na nasem trzistu su Sera i Tetra , dok ostale proizvodjace lekova i njihove preparate malo ko ima prilike da pronadje...
 
Malo sam iznenadjen, da kod vas na NZ mogu da se nadju Sera lekovi a da nema Tetrinih... :?

Evo nekih Tetra Medica proizvoda (iz najnovijeg Zajac kataloga):

  • - General Tonic ( 100ml / 500ml)
    - Contra Ick (100ml / 500ml)
    - Fungi Stop (100ml / 500ml)
    - Gold Oomed (100ml / 500ml)
 
Pored sastava ne bi bilo lose staviti i doziranje/upotrebu za svaki lek.
 
Moze da se i to stavi, sta vise i pozeljno je iako na svakom tom preparatu ima uputstvo za upotrebu. Veca je nepoznanica sta su ti preparati po sastavu i kada to znamo onda je mnogo lakse da se razume njihova upotreba.

Nazalost to proizvodjaci kriju ko zmija noge pa nama ostaje da kopamo i provaljujemo o cemu se radi. Zato svako ko nadje tako nesto treba da to postavi pa da svi mi imamo bolju sliko o tim preparatima.
 
Ja bih da dodam jos nesto... :wink:

Pored svega ovoga sto smo naveli da treba postavljati u ovaj forum , trebalo bi jos mozda pisati o iskustvima sa pojedinim lekovima , kako dobra tako i losa.
Naravno kada neko napise lose ili dobro, to ne treba shvatiti kao reklamu ili antireklamu vec kao pojedinacna zapazanja a statistika svih zapazanja moze da pokaze kvalitet tj., reklamu tih proizvodjaca lekova.:D
 
Neki lekovi su opasni za neke ribe ili mekusce koje imamo pa ne bi bilo lose staviti napomenu i za to.
 
Nadam se da se ne guram gdje mi nije mjesto, ali mislim da ne bi bilo lose napisati kako i na sto pojedina komponenta lijeka djeluje.
 
Joj Toce, daj nebudi tolko skroman, pa samim time sto si zauzeo ovaj jedan post si se vec ugurao :lol: :)
He he, istina, otvorio se jedan pod forum koji istinski NE volim, a jako mi je drago da ga ima... samo nek se gradi, al ne na mojim ledjima! :twisted: