Nano akvarijum

Grejače u Beogradu možeš naći od polimera, titanijumski, nema ih ovde, iziskuju kontroler, što je prevelika investicija. Ni cene polimer-grejača nisu male, a rešenje može biti i neki od Sera grejača koji imaju plastične obloge, kao zaštitu. Pozdrav
 
Ja idem logikom da ti za pocetak od testova treba samo NO2 i NO3,kad ti nitrati dodju na razuman nivo onda kreces sa ubacivanjem organizama,gledaj da uzmes sto kvalitetniju so (neces trositi puno soli za tu litrazu pa nemoj da stedis za so),naravno to ti zavisi i od kamena koji ces da ubacis mada predpostavljam da neces imati u toj litrazi ko zna koliko riba i korala...ma samo polako jedan po jedan organizam i prati situaciju.
E sad ja nemam u opste iskustva sa Nano situacijom tako da nemam neku predstavu kako ce ti se promena vode odrazavati na celu pricu
 
Hvala svima na odgovorima. @acacar: Promena vode je u sustini glavna stvar kod nano akvarijuma (bar tako pisu, ja sve ovo iz onoga sto sam citao da bude jasno), ide 10-15% na nedeljnom nivou. Nadam se samo da cu naci dobar kamen jer svi pisu da je i to jedna od glavnih stvari, odnosno da mnogo pomaze u stabilnosti celog sistema. Za so sam mislio da uzmem nesto kvalitetno svakako jer su male kolicine pa je takoreci svejedno da li cu neku bolju ili ne, mala je razlika u ceni na tu kolicinu.

Ne znam kako uopste da prepoznam grejac po tome da li je polimer, titanijumski ili kakav vec? Da li to pise na kutiji ili mora da se gleda sam grejac?

U svakom slucaju idem polako i necu uopste da zurim, tek kad se situacija stabilizuje stavljam CUC, pa onda polako dalje. Neverovatno koliko je ovo sve interesantno, ja sam samo od citanja naucio nek stvari, mogu da mislim kako ce tek biti uzivo primeniti neke od njih i gledati kako se sve razvija...
 
Polimer grejače Aquarium System možeš pronaći na dva mesta, a najraznovrsniju ponudu imaš još uvek samo u najvećoj prodavnici u Novom Beogradu. Pošto si iz Beograda, pretpostavka je da znaš o čemu pišem. Pozdrav
 
Krcko, slobodno napisi PET CENTAR. Nije to ovde zabranjeno. Gazda je daleko i nebavi se trgovinom.:p
 
Nazalost ne znam na koju prodavnicu mislis iz jednostavnog razloga sto sam skroz nov u ovome, tako da uopste nemam pojma gde sta ima da se kupi. Jedina prodavnica u kooj sam bio je onaj Pet Centar ili kako se vec zove tamo na kraju Milentija Popovica. Video sam da tamo imaju neke grejace, valjda odgovaraju... Video sam na netu da ima i neka prodavnica u Ugrinovackoj u Zemunu, ali tamo nisam bio.
 
E pa to, znaci Pet Centar...? Tamo sam video i da imaju so, ali zanimljivo - imaju so a nemaju pesak. Valjda moze i to negde da se nadje. Akvarijum mi je inace jos uvek na carini.... :mad:
 
Onda moraš da ih juriš. Sedi na telefon ili idi u njihovu poslovnicu na Ž. stanici i insistiraj.

Od čekanja ti nema vajde.
 
Jel me zezas ili stvarno? Ja sam mislio da je normalno da se ceka. Imao sam opciju DHL/FedEx ili Posta, ali su me prosli put za neke stvari toliko odrali u DHL (carinski pregled + spedicija + takse + jos neke takse + PDV + ....) da sam poludeo i reko ajde da probam preko Poste.
 
Ne zezam te, ozbiljno ti kažem.

Ako si dobio obaveštenje o prispeću pošiljke idi tamo na prvi sprat i prijavi se. Tek onda se ulazi u proceduru.
 
A, pa nisam dobio obavestenje o prispecu nego pratim na trackingu pa vidim da je stiglo u nedelju u Beograd. Trenutno je status "Retention reason: Awaiting presentation to customs commisioner" i tako je od prekjuce (greska je bila gore da je stiglo prekjuce - stiglo je dan ranije, a od prekjuce je ovaj status).
Da li da idem licno ili da cekam da mi stigne obavestenje?
 
Nema na šta. Pošiljka je stigla i čeka carinski pregled koji ne može početi dok se ne preda zahtev. PTT to bez tebe ne može da uradi za robu koja je vrednija. Zato je tvoj odlazak tamo preduslov da se započne postupak.