Nepoznate ribe u akvarijumu

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Akvaristi k'o akvaristi, uvek zelimo da znamo sta imamo u akvarijumu pa makar to bilo i pogresno, vazno je da znamo :)
To nije nista lose jer samim tim mi znamo ili mozemo da se upoznamo sa potrebama tih riba koje posedujemo sto nam olaksava posao. Ja sam sada u fazi da imam nekoliko riba za koje nemam pojima koje su. U proslosti imao sam ih vise ali sve ima svoj kraj. Trenutno imam tri cetiri nepoznate ribe i polako ih mazim i pazim pa da vidim sta ce da bude od toga. Tri su iz familije Cyprinidae a jedna je najverovatnije iz familije Nemacheilinae mada se ta riba tako dobro krije da je jedva i vidim.
Jedna od ovih riba mi deluje da je Rasbora lacrimula mada treba to da potvrdim.
Eto male zabave za mene, tek da popunim slobodno vreme :)
 
Ebiga treba da ocistim akvarijum pre slikanja. Ribe se uzvrtile pa podigle prasinu a i prednje staklo je "zrelo" za pranje.

Evo prve ribe, ima ih jos a to cu posle.
Ova je bila oko 3 - 4 cm velicine a sada je negde oko 12 cm. Jos raste pa cekam da vidim na sta ce da ispadne. Labeo???

0L1A1700.jpg

IMG_5729.jpg
 
Ovo je neki loach. Stavio sam ga u akvarijum prosle godine u julu, par dana per mog odmora i od tada tako sve stoji. Vidim ga tek ponekada na kratko. Kako stvari stoje nema mi druge nego da izolujem ovu ribu pa da vidim sta i kako :)
Ovo je slika na brzinu i na silu ali eto tek da se vidi :)


IMG_3444.jpg
 
Vidi, ako pitaš mene za prepoznavanje, lepe su :sampion: Pozdrav

Kako da nisu a pored toga su i vrlo interesantne. Ja kada god nadjem tako nesto ja strpam u akvarijum. Imao sam jos takvih nepoznatih riba ali ih je vreme pojelo a nisam ih slikao tako da je sve to sada prica.

Jos da dodam da se nadam da je ova Garra u stvari Burmese Red-tailed Garra, vreme ce to da kaze ako ostane u zivotu. Cekam da jos malo poraste.
 
Sad gledam akvarijum iza mojih ledja i steta je sto nemam cime da slikam. Juce sam nabavio jato (5 komada) Loricaria Simillima i sve su zajedno namestene za fotografisanje.
 
Kad vec spominjes taj tvoj akvarijum onda da ti kazem da ga lepo pripremis za slikanje. Pre svega osvetljenja pa onda nabacas biljke u njemu, onako neuredno da ih bude svugde ali da ti ne smetaju za slikanje i da ne zaklanjaju svetlo. Pored toga namestis i neko drvce gde ce tebi da bude zgodno, ribama je sve jedno :)
Ako akvarijum nema pozadinu onda i to pripremi. Bela ili plava pozadina je ok ali ti treba pozadina. Bela ili sivkasta je mozda bolja.
Sve ovo ces i sam da uvidis kada pocnes da se nerviras sa slikanjem i slikama :)
 
Nakon nekog vremena sam se vratio na ovu temu i evo neki rezultat:

Labeo pangusia

View attachment 5934

Kako to obicno i biva ova riba je ispala sasvin nesto drugo. Pocela je da menja izgled tako da je teorijao Labo rodu potpuno propala a riba je u stvari Bangana behri.

Evo jedne stare slike gde se vidi radikalna promena na glavi. Na moju zalost ta riba je uginula i sada je samo secanje a ovu temu je ozivela ova slika na koju sam naleteo trazeci nesto drugo :)

0L1A4330.jpg