Nova odgajivačnica

Pa more je jos gore. Tu nema bog zna sta cega osim problema i eto, vizuelnog uzivanja. Sto jeste, jeste, lepo je do koske. :) Ako ides na dobar reef, e sada, dobar reef je i dobra kinta i tu nema kraja. Das velike pare a za te pare si mogao da odes na Fiji i da sve to vidis kako je Bog dao. Ni sam nemam pojima sta da ti kazem. Eto meni je sve to pod rukom i ja se vec godinama dvoumim oko toga i to samo oko akvarijuma koji bi samo fotografisao, znaci bukvalno neki minimum.
 
Ma vidim ja to, a i ukapirao sam kako to izgleda od kad je Vlada napravio morski i to me i odvraca. A opet kad odem kod njega i vidim tu lepotu pocne nesto da me svrbi pod kozom.
Za Fiji ce mo videti u planu je nesto tako kad se steknu uslovi.
E sad kad to dodje moram da kupujem i waterproof case i opet trosak.
 
Nego da ja malo ovo obnovim jer ovako nesto ne moze da se visi svakoga dana. Prvo da priupitam @zopex2008 da li je Vlada jos uvek zaludjen sa svim tim ribama? Mozda je u medjuvremenu ukapirao da su one na ulici sladje za mlade ljude a ove u akvarijumu su za nas, malo poodmakle u svom sazerevanju :)

Bio sam tu i video sam sve to i jedino sto mogu da kazem je da je to biser akvaristike. Bilo bi mi drago da to opet vidim jer za to treba biti spreman :)
Naslov ove teme vodi na neku drugu stranu, Nova odgajivačnica je neki vrlo prosti naziv za to jer je sve ovo daleko od toga. Tu mogu da se vide ribe koje su dosta retke i mnogi akvaristi koji se bave i vise godina nemaju srece da to sve vide na jednom mestu. Da budem iskren, deluje mi da tu moze da se naplacuju ulaznice :) Daleko bilo, nije akvaristika to, samo pokusavam da istaknem vrednost te kolekcije riba.
 
Tu stvarno ima puno noviteta i jedva cekam da dodjes da vidis.
Trenutno se radi jos jedna prostorija, veca od ove, gde ce biti jumbo akvarijumi za raze i neke vece ribe. Dugo smo vecali kako to treba da izgleda i mislim da smo se usaglasili. Cekamo da majstori zavrse struju i vodu, sto nije lako. jer je sve ljuti beton. Stvar komplikuje to sto su to prostorije u suterenu pa za odvod moraju da se koriste specijalne pumpe. Za pranje filtera kojih stvarno ima puno planirali smo masinu za pranje vesa, normalno potpuno novu, jer toga ima bas puno i mnogo bi se vremena gubilo na pojedinacno pranje.
Inace od novih riba stigli su LDA 105 koji su apsolutni hit u svetu. Stigli su nocu tako da nisam stigao da ih slikam ali bice toga iduce nedelje.
 
Negde oko 15000 litara. Ima akvarijuma od 600 pa do 1200 litara.
Uradjen sistem za mesanje i zamenu vode. Ro uredjaj 2000 litar na dan sa kontrolerom.
 
Ovi mi deliju malo podivljano za razliku od onih gore osim ako me kamera nije slagala. Nesto kao Braon diskusi. One u predhodnoj slici dozivljavam kao neke "Frankenstajn" ribe, Jack Wattley diskusi.
 
Jesu divljaci, kupljeni su u Nemackoj kod nekog cuvenog odgajivaca, sad da me ubijes ne mogu da se setim kod kog.
Trebali smo krajem maja da idemo na sajam u Nirmberg i da donesemo jos toga ali zbog covida sajam je odlozen i nema putovanja pa verovatno ostaje za kasnje ili iducu godinu.