Panda corydoras

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Corydoras panda - Panda corydoras



DSC03843.jpg
 
Zbog svoje manje plodnosti i instiktivnog mrescenja samo u sezoni kisa,bio je jedan od razloga sto nasi odgajivaci nisu dugo vremena uspevali razmnoziti pande. Danas ova vrsta Corydoras-a veoma je popularna kod nas i vise nije veliki problem izmrestiti pande kao nekada.


Corydoras panda je manja vrsta corydoras-a i njena velicina retko kada prelazi 4 cm. Dolazi nam iz J.Amerike gornjeg toka reke Amoazon.

Parametri vode :

- pH 6 - 8
- GH 2 -25
- T = 20C - 25C

Ishrana pande nista se posebno ne razlikuje od ostalih vrsta , jesce zivu hranu (tubifex, dafniju,..),sve do suve hrane . Zbog svoje karakteristicne boje i crnih fleka koje podsecaju na medvedica pandu(po kome je i dobio naziv ovaj corydoras) , ovaj corydoras je rado vidjena riba u svakom tropskom slatkovodnom akvarijumu.
 
Pande su prve corydorase koje sam video a da to nije aeneus ili paleatus, ne znam dali je zbog toga ili zbog nesto drugo, ali ovaj cory mi je omiljen :) . Mram ga izmrestiti u blizu buducnost.
 
Neki dan sam u Sloveniji slikao divlje pande... wildcought from Peruu...
Koje su to grdosije... :lol: o?no se na njima vidi da imaju nekoliko godina iskustva na sebi i sad su alosno zato?ene u malom akvariju pri loim uvjetima...
Mogu vam re? da u tom trenu nisam bio ponosan na sebe kao akvaristu...

?ak razmiljam da vie u svoj tank ne stavim wildcought ribu, ali to je tako teko s obzirom na moje elje...
Moda zvu?i smjeno al eto, neto me piknulo dok sam ih gledao u tanku... :cry:
 
Pa, kada si fotografisao te "wild caught" pande, zasto ne ubacis ovde te fotografije? Mislim,... da podelis takvo zadovoljstvo sa nama. :D :wink:
 
MA zato to se doti?nom majmunu ruka tresla i kad sam doao doma vidio sam da su dobrih 80% slika unitene!!!!!!!! :evil:

Imam neke druge dobre, pa ?u otvorit novu temu... :wink:
...kasnije... :lol: