Pege na Gibicepsu

tripko

New Member
23 Decembar 2008
5
0
1
Poz Svima
Primetio sam svetlo sive pege na Gibicepsu, najvise po ledjima i to simetricno sa leve i desne strane. A i sama sara je mnogo svetlija kao sto se vidi na slici. Do skoro sam imao samo jednu Gro lux neonku nije se nesto mnogo primecivalo, al sad pri jacem svetlu dolazi do izrazaja. Takodje sam primetio na desnom peraju da vuce ko neku sitnu paucinu.
Akvarijum je tek formiran nesto preko mesec dana u kojem su dve japanke koje ce da se presele u drugi akvarijum, a i na njima sam primetio da ko da im fali sitni delovi krljusti na ledjima, dali je to neko fizicko ostecenje ili. To je bilo u pocetku na jednoj a sad i na drugoj, nema nikakve vidne rane jednostavno slicna bela tufna slicna kao kod Gibicepsa.
 

Attachments

  • IMG_5801.jpg
    IMG_5801.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 17
Pozdrav tripko:welcome1:

Kada je rec o tvom gibicepsu gledajuci fotku i zdravo nosena ledjan peraja, misljenja sam da se samo radi o osciliranu parametara akvarijumske vode sto za posledicu moze imati i promene boje kod gibicepsa , takodje i te izbledele tufne mogu biti znak.

Sto se tice japanki, verovatno se radi o fizickom ostecenju ali moras i dalje pratiti stanje i desavanje medju ribama u akvarijumu.
;)
 
Poz Fauna.
Hvala na odgovoru, i definitivno cu morati da nabavim neke testere za vodu da vidim sta se tu desava. A japanke ce definitivno ici u drugi akvarijum koji vec imam samo treba da mu nadjem mesto tj komudu ili nesto slicno gde cu da ih smestim.
 
Evo ponovo Gibiceps ima problema.
Sad je po meni definitivno ozbiljnija stvar, na ustima mu se pojavila ko neka bela plesan.
Evo slicice da bolje vidite

Sta mi je ciniti i kako da ga lecim.
 
Vidi ja licno mislim da tu nije nikakva bolest u pitanju mada uvek postoji neka ograda, tako je to. Ja sam video kako izgleda tumor na ustima ovakvih riba, lici na to, mada licno be bi tipovao na to u ovom slucaju.

Kako izgleda taj tumor u nekom potpunijem razvoju mozes da vidis na prilozenoj slici.
 

Attachments

  • IMG_2596.jpg
    IMG_2596.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 17