Pomoc oko nege crvenouhe kornjace

Chaya

New Member
7 Februar 2014
2
0
1
30
Naime, u poslednjih 5 meseci (tek sad kad pisem,vidim koliko je zaista proslo i koliko je stanje alarmantno), nista ne jede, meso ni da pomirise a posebno nece racice i larve. Najzad sam joj napravila akvarijum kakav zasluzuje, ali ona je vec dva dana samo na suvom "mostu". Malopre je malo proplivala i vratila se na most. Jako je sitna, oklop duzine oko 10cm. Savete sam dobijala od ljudi koji, izgleda, nisu kompetentni da ih daju. Losa nega, najzad sam je uzela pod svoje... Nadam se da nije kasno :(
 
Na zalost mislim da je kasno, jer 5 meseci je jako dug period cak i za gmizavce da nista nejedu.
U tom akva-terarijumu pokusaj da podignes temperaturu vode i vazduha ma 26-27ºC i bilo bi dobro da stavis UV lampu.
Da sve ponovo ne pisem procitaj temu Crvenouha kornjača, jer ces tu naci odgovore na mnoga pitanja.
 
Hvala puno na brzom odgovoru, evo upravo citam. (Imam i grejac i lampu)

Jos jedno pitanje, kako da saznam sta da kupim za oci, procitala sam da ima raznih masti, naravno u zavisnosti toga sta joj je? Natecene su, i otvorene su, malo su i mutne, ovaj problem je imala i pre mozda godinu dana i za terapiju smo dobili neke kapi za vodu, medjutim sada se opet vratilo... Nadam se da cu uspeti da je povratim...