Pomoc oko ribica!

Dusan Pavicevic

New Member
22 Novembar 2015
12
0
1
33
Imam jedan problem sa ribicama. Počele su većina njih da se češu ne znam kako drugačije da se izrazim,udaraju se o listove trave,o školjke, o pumpicu, o pesak,nadam se da me razumete. Stavljao sam plavi lek,ali opet isto. Može li neko da mi da savet šta da radim? Hvala unapred.
 
Ribice najverovatnije imaju kozne parazite. Nabavi SERA COSTAPUR ili neki slican lek protiv parazita i primenjuj ga prema uputstvu.
 
Uzeo sam SAPROEX,to su mi preporucili,stavio sam pa cemo videti ima li efekta. Hvala druze u svakom slucaju na savetu. Pozdrav!
 
SAPROEX bar onaj za koga ja znam, leci bolesti izazvane gljivicama Saprolegnija sp., a nikako bolesti izazvane koznim parazitima.
 
Mozda je taj SAPROEX i ok, ko to zna i to je najveci problem. Ako su to paraziti Bele tacke onda trebe da uzmes odredjen preparat koji je delotvoran a ne da nagadjas da li je preparat ok ili ne. Moj savet bi ti bio da se okanes kupovine takvih stvari jer samo moze da ti nanese vise problema.

To kako je napisano u uputstvu meni deluje da je to metilen plavo jer spominju kao preventivu ali mi nije jasno zasto potenciraju gljivice i taj deo me vodi na malahit zeleno. Nesto tu bas ne stima kako treba.