Poslovna Ponuda

KOJOTI

Member
27 Novembar 2008
182
0
16
41
Beograd
Sve ove stvari migao bih da pravim sto rastvore,sto tabletirane oblike,pa ako neko ko ima firmu zeli da pocne sa ovim,kako bi mogao da distribuira svoje lekove,na raspolaganju sam.Ovih dana cu raditi na nekim formulama koje kupim od poznatih firmi i mislim da moze lepo da se zaradi.
Ne bi bilo lose da ozbiljna firma moze svojim brendom da pokrije sve oblasti akvaristike,od proizvodnje aq.,hrane,ribica,biljaka , pa zasto ne i lekova.
 
Da li prilikom prodaje tehnologije pokrivas troskove instituta koji je nadlezan za analize, proveru ispravnosti i kvaliteta... na osnovu cega se odobrava proizvod?

Da li mozes da obezbedis potrebne dozvole i odobrenje za lekove koje pravis, kako bi isti mogli da idu u promet ? Da li si upoznat sa zakonskim propisima koji treba da se ispostuju ?

Sta si po zanimanju ?

Da li imas laboratoriju, sa potrebnom aparaturom, reagensima, analitickim vagama, mozda posedujes centrifuge, spektrometre, gamma brojace, audiometre i sta ti ja znam ? Da li si u stanju za kompletnu kvantitativnu i kvalitativnu analizu prilikom "skidanja tehnologija" od stranih firmi.

Da li imas firmu koja je registrovana za pruzanje takvih vrsta usluga, jer recimo, ja zelim da uplatim sve to preko racuna ?

Na osnovu cega mislis da moze da se zaradi ? Da li uz to izradjujes biznis planove koji treba da pokazu da je to tako ?

Vidis, mnogo pitam, jer je ovako postavljena tema, buduci da je novac u pitanju, postavljena pomalo neozbiljno, te molim da se to dopuni valjanim informacijama.
 
Uh, izvinjavam se. Opet sam se vratio na temu, te vidim da sam pogresno razumeo. Ti u stvari zelis samo da ponudis usluge u vezi lekova, ako sada razumem ?
Ok, i to je interesantno, ali ostaje pitanje kako idu zakonski propisi sa dobijanjem dozvola i kakva je tu zakonska regulativa.

Mozes slobodno da zaobidjes gomilu besmislenih pitanja koje sam postavio ne razumevajuci tvoj post. U stvari mene vise zanima, sta ti nudis vise od ovoga recimo sto je vlasnik ovog sajta objavio na linku:
http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=156&PN=1&TPN=1 ?
 
Mislim da je najbolje da kontaktiras nadlezno ministarstvo odnosno agenciju i da vidis sta je sve potrebno.

Nacrt zakona o hemikalijama je ovde: http://www.ekoserb.sr.gov.yu/index.php?option=com_remository&Itemid=89&func=fileinfo&id=601

Taj zakon je usvojen i treba videti kako glasi u svom zavrsnom obliku. Mozda je sve to jos vrlo labavo ali vremenom ce taj zakon itekako da bude vazan i da se sprovodi.

U sustini sve to i nije lose da se radi kao dodatna delatnost.
 
Za Cou

Po zanimanju sam tehnolog farmaceutskih preparata,i imam dozvolu za pravljene lekova i pomocnih lekovitih sredstava.Ja nemam i ne zelim da imam firmu,tako da bih mogao da radim za nekog ko bi malo predefinisao firmu.Dozvole za pustanje u promet nisu problem, samo se u pocetku malo duze ceka na atest, ali posto su to male serije lekova kasnije nije problem.