pozdrav iz Sente

coyote

New Member
26 Septembar 2011
28
0
1
Ukratko o sebi: imam 34 god, akvaristikom se zanimam od malih nogu, trenutno imam akvarijum od nekih cca 450 lit, držim diskuse nekih 5-6 god, trenutno bez riba jer je akvarijum u fazi ubiljavanja i postavljanja valjanog eko - sistema nakon ponovnog lepljenja ( pre mesec dana procureo )... Biće i koja fotka.....
 
Dobro nam dosao :) Nema sta da se doda, lepa je to zapremina za diskise I kada lepo uredis taj akvarijum sve ce da bude pravo uzivanje. Postavi par slika ako mozes. Nije na odmet da se vidi kako sve to napreduje, oonako korak po korak.
 
dimenzije su 125x50x70 ( d,ž,v ), za sad se koncentrišem na biljke jer volim gusto ubiljen akvarijum, CO2 u pripremi, još fali boca i el. mag. ventil, ali biće, polako, akvarijum prelepljen/postavljen pre neke tri nedelje, evo kako sada izgleda, na pola puta u ratu sa algama ali čini mi se da sam uspeo da ih dokrajčim. Tlo je vlasinski treset na njega granulacija 2-3mm, osvetljenje 5x neon
+ 2x MH 70w, prihrana biljaka PPS Pro. Riba još nema, glavni akteri će biti diskusi u kombinaciji sa ramirezima

 
Dobro dosao!
Svakako da nas interesuje,ovde nema mnogo predstavljenih biljnih akvarijuma tako da ce ovaj tvoj biti pravo osvezenje.Kad god usledi neka promena ovde u ovoj temi mozes da ubacujes slike i tekst a mi cemo davati komentare.

Pozdrav!:hej:
 
Evo i prvih dešavanja, pristigoše prvi stanovnici akvarijuma, red cherry shrimp, sa fotografisanjem treba još da se vežbam ali otom-potom....

 
Zadnjih par dana mi je proteklo u instaliranju CO2 sistema iz boce, najzad pušteno u pogon, evo kako to izgleda:



Boca naravno PP od 3kg, ventilska grupa Denerle Profi 2000, brojač mehura i nepovratni ventil Tetra a reaktor je Sera Precision 500. Sad sledi " igranje " sa istim dok ne stane sve na svoje mesto.... Pozdrav
 
pravo da ti kažem nemam pojma, ali vatrogasac mi reče da neću imati nikakvih problema ( objasnio sam za šta mi treba boca ), rekao je možeš kako hoćeš mali je to pritisak...
 
Evo mali update. " Džungla " se lepo razvija, zadovoljan sam biljem, alge polako ali sigurno nestaju, bilo je malo preraspođivanja biljaka, momentalno to ovako nekako izgleda:



Pošto mi je osvetljanje neon + MH 2x70 evo i raznih faza prilikom gašenja svetla ( kod paljenja isto samo obrnutim redosledom ), ugašene neonke :



Ugašena MH sa leve strane :



I fotke radi, napravio sam i kako izgleda kad prvo ugasim desnu :

 
Cenim akvarijume gde dekoracija nema neku vidljivu i strogu slozenost kod bilja i kamenja, gde se koliko toliko zeli prikazati prirodnost ambijenta u akvarijumu. Mislim da ce ovaj akvarijum vremenom i uz male unutrasnje intrvencije dobiti takvu sliku.:)
 
U suštini to mi je i neki cilj, da što je više moguće dočaram neku takoreći divljinu.....
 
U prvom naletu nisam gasio noću, trajale je nepuna dva meseca, sad sam počeo da gasim noću pa ću da vidim, sad je cca mesec dana od punjenja i pritisak u boci nije uopšte opao, mada je sve relevantno jer sam prvi put imao problema sa ventilom boce pa je možda " bežao " co2.....