Problemi s gupijima

zoopirana1 said:
Na kutijici nigdje nema nekakvo doziranje i sl. no drzat cu se one 10g/lit. pa kud puklo da puklo. Evo dosao sam kuci s posla (nocna sihta) i vidim da se sol jos nije u potpunosti otopila ... ima malo lebdecih cestica ... hm, budem ja to lijepo profiltrirao kroz 3 sloja maramice, pa da vidis "fish-paprikash"
Nadam se da nije kasno ali 10g na 1litar ako sam dobro procitao je malo mnogo za slatkovodne ribe.
Sto iznosi 400g soli za tvoj akvarijum. Nije ni cudo sto ti se tolika so jos nije otopila u toj flasici jer voda je toliko zasicena sa solju da vise i nemoze da se rastopi.
Ako si vec cvrsto odlucio da stavljas so mislim da je mera od jedne kafene kascice na 10 litara vode O.k. a 10g na 1 litar moze samo da ti poubija ribe.

Uh ... pardon, imas pravo :? ... krivo se odrazih !
Ide 1-3g/lit. sto u mom slucaju iznosi 10g/10lit. (minimum) jer 10 litara mi je kolicina vode pri tjednoj promjeni. Sta ces, ko radi taj i grijesi :wink:

Naime 10-30 g/lit. je iskljucivo za kratkotrajne kupke u slucaju nekih parazita i sl.

Nego ja sam ipak za svaki slucaj profiltrirao slanu otopinu kroz maramicu i danas promjenio vodu. Imam osjecaj da je voda bistrija, ribe kao da su zivlje a rak Atyopsis Multispinis je cak izasao ispod filtera usred dana, popeo se na Valisneriju i rasirio one svoje lepeze i lovi sitne cestice. Sol je malo teska za otopiti (Aqua Saltz) no na pakovanju kutijice pise da se koristi kako u morskoj tako i slatkovodnoj akvaristici te da obiluje svim potrebnim solima koje su potrebni ribama, pa onda malo o osmoregulaciji itd.

Vidjet cemo, no sigurno necu presoliti, dapace najveca kolicina u vodi ce biti minimalna kolicina :)