Rak samac

Verujem da je to brzo ali da li moze da se nekako fotografise , da se vidi kako izgleda taj samac? Nisam imao prilike ni u nekim TV naucnim emisijama da to vidim.
 
Slikicu samca kako se presvlaci, snimana je po noci, ali se ipak vidi poneto!
Naalost bolju od te nemam!
 

Attachments

  • samac.jpg
    samac.jpg
    62 KB · Pregleda: 165
Evo fotografije prazne "koe", tj. exosceletona. Slikano je ujutro, nakon presvlacenja. Ovde moe da se vidi kako izgleda samac van kucice. Jedino fali meso iznutra :D
 

Attachments

  • presvucen_rak_1.jpg
    presvucen_rak_1.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 119
Ma nisam zabrljao, evo je kod mene na masini :lol: Ma ne znam sta se desilo, prvo su bile 2 iste poruke, a onda nema slike? Nadam se da je sad sve OK.
 
Gledam ovoga samca i u mislima mi se mota nova scena, u nekoj novoj epizodi serije DosijeX, sa ovakvim genetski modifikovanim samcem u nekoj XXXL velicini :D

Zaista mocno izgleda...
 
.Uvek me je fascinirala brzina kojom to rade.

hehe, da imaju meko i slasno dupe :lol:, prava riblja poslastica tako da je imperativ sto brze s njim unutra da nebi neko gricnuo u prolazu..

kakve trebaju biti novi oklopi gde ce se on ponovo uvuci?? (trebaju li biti vece i koliko???)

po nekoj logici nest veci od kucice koju trenutno nosi, trebas imati saku tih praznih puzjih kucica pobacanu po dnu jer ce pobit puzeve zbog njihovih skoljki. :wink:
 
trebas imati saku tih praznih puzjih kucica pobacanu po dnu jer ce pobit puzeve zbog njihovih skoljki.

aaaaaahaa, zbog toga imam manje pueva nego prije nekoliko mjeseci?! :wink:
 
Balkanac -obicno se primire i prestanu da uzimaju hranu neposredno pred presvlacenje.

hehe, da imaju meko i slasno dupe , prava riblja poslastica tako da je imperativ sto brze s njim unutra da nebi neko gricnuo u prolazu..
To slasno dupe sam mmilion puta stavljao na udicu (niko nije bezgresan) tako da mi je poznato o cemu pricas.
 
jasenka said:
trebas imati saku tih praznih puzjih kucica pobacanu po dnu jer ce pobit puzeve zbog njihovih skoljki.

aaaaaahaa, zbog toga imam manje pueva nego prije nekoliko mjeseci?! :wink:

U stanju su da utamane sve puzeve ako ih je veci broj u akvarijumu.


Uzgred Peco pazi na Tectus niloticus -e da ne zavrse na pomenut nacin