Resun LP40

veljko

Member
20 Januar 2011
169
2
18
Zrenjanin
Evo i ja da se hvalim,stigao mi nov kompresor. Ne znam koliko moze da izgura aq pise da ima kapacitet od 50L na sat. Za pocetak meni ce biti potrebno za 6aq od 100l i 18 od 15l do 60l. sve ukupno ne vise od 1500l :lol:
 
Da bi u potpunosti iskoristio kapacitet kompresora dobro bi bilo da napravis razvod od sirih plasticnih cevi. Kod mene, a i kod Markishe se pokazalo da su odlicne one za vodovod Fi 20. Mislim da ima negde slika na forumu.
 
Tako sam i mislio da odradim. A cime si lepio ventile za cev? I dali je obavezno da ostavim jedan ventil sa strane da bude slobodno otvoren da bi smanjio pritisak na samu membranu?
 
Inace mislim da su Resun kompresori najprihvatljiviji za nase uslove, jer se regularno uvoze i s vremena na vreme moze da se nabvi originalni set rezervnih delova. Znam da ovaj tvoj LP 40 radi u jednoj radnji vec 6 godina bez ikakvog poblema. LP 60 se najcesce koristi kod odgajivaca sa velikim brojem akvarijuma. Najveci iz ove serije LP-100 bar po njihovoj prici nije se pokazao kao najbolji, jer kako kazu prejak je i brzo unistava membrane. Od odrzavanja potrebno je s vremena na vreme ocistiti filter na usisu vazduha ili jos bolje zameniti ga.
 
Posto je Zopex pre mene pazario kompresor uglavnom sam sve uradio kako je on kod sebe namestio.Ventile nemoras da ucvrscujes lepkom ili necim drugim dovoljno je da busilicom sa burgijom 4.00 ili 4.50 (ne secam se tacno koja od ove dve burgije) izbusis rupe i u te rupe gurnes kraj ventila.Ventil nalegne na otvor ko saliven.

Jedan ventil mozes da odvrnes do kraja a to ces videti i po nekom tvom zapazanju.Ukoliko slabo gura vazduh gde su akvarijumi malo ces zaviti taj ventil po potrebi...