Schwartz's catfish

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Corydoras schwartzi - Schwartz's catfish




DSC03820.jpg
 
Jako lep corydoras i uspesno izmrecen kod nas :wink:

Mislim da bi urednik ovoga foruma mogao nesto vise da kaze o njima jer koliko se secam on je uspeo da izmresti ove cory-e. (ako se ne varam) :D
 
Eh, schwartzi-i su bili moji prvi "egzoti?ni" corydorasi i u to vrijeme jedni od najljepih...
U nadi da ih mrijestim dobio sam 2 od susjeda koji su prije bili jedno malo jato od 6 primjeraka... nakon 5-6 godina ostala su samo ta dva i ja nadobudan sam ih zgrabio...
Tako?er sam kod drugog prijatelja naiao na jo dva koji su ne?ete vjerovat isto stari 6 godina, te su bili prije u jatu od 6 primjeraka...
Moe se re? da sam pokupio staru i izdrljivu bagru, u nadi da ?u ih mrijestit...
Dugo sam traio podatke o njihovom mrijestu i u me?u vremenu sam pokuavao konvencionalnim metodama al bez uspjeha...
Jednostavno nisu bili zainteresirani...

Kasnije sam nabavio vrhunsku knjigu po kojoj sam opet pokuao mrijestit ribe imitiraju?i uvjete tamo napisane i nisam uspio.

Posudio sam ih jednom drugom nadobudnom prijatelju koji mi se na neki na?in smijao kako ja to nemogu a kod njega se toliko corya mrijesti(aenus, paleatus, panda :roll: :lol: ) te su do sad kod njega i upravo me prije par dana zvao da uzmem nazad te DEDE i BAKE od cory-a...

He he, dobro su nas nasamarili.... :lol:

Najve??a je fora to sam ja duboko ucvjeren da se ti coryi ho?e mrijestit samo su izuzetno tvrdoglavi i treba se dobro namu?it sa izmjenama vode ?ak i svaki dan do trenutka kad oni ne puknu i izmrijeste se...

Eto, toliko od mene...

Eh da, skoro zaboravih, nebi sad pametovao ali koliko si siguran bobane da je to corydoras schwartzi na slici? :wink:
Ovako bih rekao da je leucomelas... al lako mogu?e i da je schwartzi sa poreme?ajem u koloritetu....
 
Hmm,...a ja sam bas bio ubedjen da si uspeo da ih izmrestis .... :? Secam se da si mi pricao da ih imas i da treba da dobijes prvi njihov mrest ali se ne secam da si mi rekao da ti nije uspelo... :roll:

Ok , drugi put vise srece :wink:
 
Ma iskreno, jedno vrijeme sam bio uvjeren da enka baca ikru u zajedni?kom tanku, a da botia jede, jer je konstanto plivala za njom, al nisam uspio vidit ikru i dokazat tu "ideju"...
A kad bi ih odvojio u 40l tank - nita.....
Pravi penzioneri...

Sad su na redu super arcuatusi i duplicareusi kad stignu... :wink:
 
Mislim da si napravio gresku, kada si odvojio C. schwartzi u taj poseban akvarijum od 40 l. :roll: Ja bih ucinio suprotno, odvojio bih botije i sve ostale ribe ma koliko da ih ima. A evo zasto... :wink:

Tvoji C. schwartzi-i nekako su uspeli da se adaptiraju na uslove koji su bili u tom vecem akvarijumu. Ti si ih verovatno dobro hranio i sigurno pogodio pravu "zicu "(mislim na parametre vode i sve ostalo..,) kako bi oni zapoceli svoj mrest. Da si ih ostavio same u tom akvarijumu , verovatno da bi postojale velike sanse da oni i podignu tu mladj. Ali ovako kako si ih premestio u drugi akvarijum, nisi sigurno mogao da postavis stoprocentne uslove kao sto su bili u tom vecem akvarijumu, mozda je i samo premestanje iz akvarijuma u akvarijum bilo stresno za njih i naravno doslo je do kiksa.

To je neko moje razmisljanje koje ne mora da bude ispravno ali mi je nekako logicnije nego to, kako si ti uradio. Znam da je to sada lako kritikovati i polemisati , zato nemoj mi zameriti ....mozda sledeci put opet bude bilo sanse da se isproba i na ovakav nacin,...pa cemo videti da li sam dobro razmisljao. :wink:
 
To je Corydoras schwartzi. Imam ih 75 komada i tesko je da se nadju dva ista. Svaki ima neki svoj fazon. Ipak je to velika razlika od Leucomelas-a. Ako se nesto brka sa ovom ribom to je C. surinamensis koji je nekada i smatran podvrstom Corydoras schwartzi.

Na slici je jedan slucajno odabrani primerak, onako sta uhvatim. Evo ga jos jedan.

DSC03864.jpg