Sera Costapur

Za one koji nisu imali prilike da kupe ovaj lek, evo kako izgleda

  • 07497f371a2e68705732dcedc9d07317.jpg

Sera Costapur leci od Ichthyophthirius multifiliis ,Costia, Chilodonella i Trichodina
 
costapur

jel mozete mi napisati kako se koristi costapur za slatkovodni akvarijum,jer po upustvu pishe samo da se dozira i to je to.Ne znam jel taj dan kada doziram lek treba hraniti ribice,pustiti pumpu u rad...Vec drugi put sam stavila lek i nishta se ne deshava..
 
Doziras prema litrazi akvarijuma i prema preporukama uputstva.
Filter ne iskljucujes,ako u filteru posedujes aktivni ugalj njega izbacujes van,jer neutralise lek.Podigni temperaturu na recimo 28-29c da bi ubrzala zivotni ciklus Ichthyophthirius Multifiliis (bele tackice) ako su ti njima zarazene ribe.Zbog cega dajes lek?
Zbog povecane temperature moras povecati aerisnje akvarijuma....
Mozes hraniti ribice.

To je to u osnovi.Pitaj ako nesto nije jasno.
:hej:
 
Imam mali akvarijum od 12l,jer sam htela samo 5 ribica,ali trebala sam ipak da kupim malo veci,ali sad to nema veze...Kako sam ubacila ribice,posle 3-4 nedelje pojavile su se na trihogasteru bele tachkice na repu i na 2 plati,ali one su dobro,dok se na trihogasteru vidi po telu tragovi,za sada se normalno ponasha...jel treba da se zameni mala litraza vode,zbog leka ili ne?
 
Nisam dugo imao dodira sa ovim lekom jer nisam imao bele tacke na ribama...Kako pise u uputstvu tako uradi,ne secam se tacno sta pise...
Svakako ukoliko si primetila da ribe nemaju tackice posle 24h od koriscenja leka nastavi sa tretmanom kako preporucuje uputstvo,jer zivotni ciklus tih organizama ima nekoliko faza u nekim fazama su ranjivi i tad lek radi posao a u nekim fazama ne.

Kada odradis kompletan tretman od nekoliko dana (ako tako pise u uputstvu),onda treba da se zameni jedan deo vode i da se spusti temp. na normalan nivo.Tada pocinjes da izbacujes lek iz akvarijuma.Ukoliko opet imaju tackice ponavljas sve ispocetka.