Skalar mi se guli!!!???!!!

Neven

Member
26 Februar 2004
159
0
16
Sarajevo
Stvarno ne znam sta se desava,skalar mi se guli!!!
Izgleda kao kada covjek izgori pa se guli!

Jeli to neka bolest, i ako jeste ne daj boze kako se lijeci???

Jos da napomenem da je to muzijak od maticnog para skalara,stvarno bi mi bilo zao da ga izgubim.
 
Evo malorije sam kupio lijek "Rivanol".
Trazio sam "Gentamicin" ali trenutno ga nema.

Zenku skalara sam izvadio iz akvariuma a muzijaka ostavio,i stavio sam mu "Rivanol".
Rivanol je obojio vodu u tamno zutu boju.Hoce li ta boja otici ili cu morati mijenjati vodu??

Samo mi ostaje da se nadam najboljem.
 
Jos da napomenem da u akvarijumu imam bilje.

A od opreme imam grijac,atmanov motorni filter,na taj filter sam prikljucio i rasprsivac.
 
Neznam zasto svi preskacu ovu temu. Riba je bolesna i treba nesto da se uradi pa je svaki komentar dobrodosao.

Nevene, kada ti je riba bolesna onda probaj da opises to malo bolje. Sto vise podataka das lakse ce da se dodje do resenja. Slika bi bila isto tako pozeljna ako je moguce da slikas ribe.

Ovako kao si opisao jedino mi pada na pamet da je u pitanju Flagellate-a parazit. Oni prave takve efekte kao da je opekotina odnosno uniste veliki deo koze ribe.
Dobra stvar u borbi protiv flagelate je ta sto one nemogu da zive bez riba a ne podonose temperaturu vecu od 30C. Tu je i resenje. Podigni polako temperaturu na nekih 32C i dodaj metilen plavo. To ce da pomogne tvojim ribama. Neznam sta je taj Rivanol, mozda je i on dobar. Deluje mi da ima akriflavina jer boji vodu u zuto. I on deluje na Costia protozone. Vodi racuna sta radis jer su to otvorene rane i lekovi mogu da se okrenu protiv riba.
 
Nazalost skalar je jucer uginuo. :cry:

Na njegovoj kozi bile su kao neke rane jednostavno izgledalo je kao da se gulio i nekako sam osjecao da ga to boli,bio je slab,nije plivao,uvijek je bio pri povrsini,nije jeo.Ubuduce znam ako mi se pojavi nesto slicno povisicu temperaturu.

Bas mi ga je zao,bas najdraza riba da mi ugine.

I jos nesto hoce li zenka prihvatiti drugog muzijaka???

Bobane hvala!! :wink:
 
Bas mi je zao tvog skalara! Kasno sam videla temu, mada ne znam koliko bih ti bila od pomoci. Isto mi se desilo sa trihogasterom, mislim da to nije prenosivo, jer ga nisam izdvajala iz akvarijuma. I on je umro.Mislim da si kasno odreagovao, ali metilensko plavo ja znam kao naj bolji lek za sve parazite i povisiti temperaturu.To mi je par puta spasilo ribe!
Pozdrav!