SLEP OSKAR

sanja83

New Member
19 Juli 2012
9
0
1
40
Molim vas ako neko zna da mi odgovori šta se dešava sa oskarom, čini mi se da ništa ne vidi više, ne vidi hranu kad mu ubacim da jede a na očima mu se pojavilo nešto sivo i kao da su postale veće.

Kako mogu da mu pomognem i zašto se to dešava? Molim vas pomoć, iihitno mi je.
Hvala
 
Počelo je polako da nestaje ali sada ima neke crne fleke po telu. Da li je moguće da je od stresa zato što smo ga vadili napolje iz vode da mu skinemo nešto crno sa repa. Izgleda kao neka vaškica to na repu.

Zvala sam radnju za kućne ljubimce i rekli su mi da promenimo trećinu vode svaki dan i ako tri dana se ne povuče da uzmem malo hipermangana, da stavim u plastičnu čašu sa vodom i ubacim u vodu, a zatim jednu kap hidrogena tri posto.
Inače akvarijum je od 100l a imamo unutra filtere koji daju snagu prečišćavanja 2500l u minutu. Menjamo vodu često a oskar je veliki oko 12cm.
Šta mislite o hipermanganu i hidrogenu?
 
Kako stvari sada stoje bolje je da sacekas malo i vidis kako se stvari razvijaju.
Svako vadjenje ribe iz vode dovodi do stresa koji uglavnom ne stvara neke velike probleme ako se sve dobro odradi. Veci je problem sto nekom nepaznjom moze da se riba ozledi pa da dodje do sekundarne infekcije. Oko ribe je nekako uvek na udaru.
Ako jento u pitanju onda bez velike brige jer se manje vise stvari dovedu na svoje mesto bez nase intervencije.

Vise zabrinjavajuce moze da bude da ti u akvarijumu nemas dobre uslove za ribe. Recimo puno hrane, a znamo kakav je oskar po tom pitanju, moze da prouzrokuje poras amonijaka. Riba to tolerise do neke mere ali sve ima svoju granicu i onda dolazi do kojekakvih ostecenja koze, skrga itd. Na takvim mestima vrlo lako dolazi do sekundarne infekcije koja moze da se ogleda bas kako si ti i navela.

Hidrogen i hipermangan su jaka oksidaciona sredstva i ona nisu za igru. Pored toga takav savet kakav si dobila je sulud jer "malo" je relativna stvar i tako se ne daje uputstvo za koriscenje preparata. Pored toga posto je samo jedna riba u pitanju onda se koristi "kupatilo" za tretman a ne ceo akvarijum.

Pored toga i sama promena vode moze da stvara problem ako je hlorisana a nije priprnemljena.
Sto se tice filtera i protoka vode mislim da je protok po satu a ne minutu :)
 
Hipermangan je jako opasno dezinfikaciono sretstvo i ako se ne primenjuje kako treba i ma covekumoze da izazove opekotine na kozi coveka. Pa ti je moj savet da ne koristis vise nista sto je za humanu medicinu. A oskar je jako osetljiv i na ceste izmene same unutrasnjosti akvarijuma,pa cesto zna danima da odbija hranu i da lezi na dnu akvarijuma pa mozes da pomislis da je slep.
 
Mogu reći da je sada mnogo bolje,ono sivilo se povuklo,samo smo menjali vodu,dodavali svežu i sve se saniralo.Verovatno je pretrpeo stres.Hvala puno na pomoći.Interesuje me da li je easylife filter medium dovoljno dobar i koja sredstva da koristimo za uklanjanje amonijaka i hlora.Čitali smo o seachemprime easylife symbiont i tetratec ex 700 filter.Ukoliko stavimo nešto za čišćenje vode da li moramo skloniti keramičke prstenove ili da koristimo zajedno sa njima?Ubacili smo seratoxivet unutra u vodu i čini mi se da nije baš tako dobro sredstvo.Šta mislite o tome?Sve se ovo desilo zbog nečeg što smo videli na repu oskara kao neki parazit i pokušali smo da skinemo posle toga je nastao ovaj problem sivila očiju i utisak slepila. Ali parazit je još uvek na repu.Da li postoji neko sredstvo protiv parazita?Izvinjavam se na toliko puno pitanja ali moj momak govori samo engleski i grčki pa ja dođem kao prevodilac.Molim vas ako neko priča engleski da mu pomogne o nekim savetima što se tiče ribica na engleskom jeziku.Puno hvala,vi ste nam spas:)
 
Jako bi pomoglo ukoliko spes da slikas oskara da bi videli o cemu se radi, jer nije bas uobicajeno da ribe u akvarijumu tek tako dobiju parazite. Neka tvoj momak slobodno napise na engleskom. Ima ovde clanova koji ga govore.
 
is good products for removing glorioum and gloramine and another kinds like toxics nitrite and amonia is use easy life filter medioum fluid for water changes and seachem prime for remove toxic from water like nitrite and amonia and easy life symbiot for filtrer water to remove that kinds of toxics ...something more to i want to ask for medical care i use products of tropical like cmf .ichtio... healthosan for coloring kobaltosan and wat product matirial is good for removing nitrite and amonia from water ......also for feeding fish i use also tropical foods some kinds for red parrot and cichlids food also --but more times i use tetra firma for foods of fishes beacose i bealive not dirty so much the water like tropical in past for to keep water in good quality from overfeeding and good quality i was use sera toxivec for remover ....sera aquatan and aquaria clear but mi opinion sera products dont makes this good works that he promice her products make so i change chemecal
for water and i use easy life and seachem and more question i order canister filter tetra ex700 for mi 170 litres aquarioum is good choice or to bye something else like eheim or jbl crystal profile e900....and please help then u make some cariyng for fish treament to remove active garbon and ceramic rings from inside of filter......tnx a lot sorry for so much questions and about mi english in serbian forum i just speak greek and english i dint learn yet completly serbian to talk and to wrote on serbian greetings to all maximos.............