Slucajno P.innessi

coa.

Member
18 Maj 2006
629
11
18
Akvarijum Centar, Zemun
Neocekivane prinove P.innessi iliti obicne neonke, zatekao sam u jednom dubokom lavoru, gde sam jos pre oko mesec dana odvojio visak biljaka.

Bilje se namnozilo, pa sam ga stavio sa vodom u taj lavor, a tako, ispostavice se, preneo i nesto ikre od P.innessi. Posto sam bio nemaran prema tom bilju, nit sam ga razdelio sveg, nit sam ga posadio dalje u neki akvarijum, ono je pocelo da propada sa truljenjem listova, koje se moglo primetiti, dok je neko bilje i sada u OK stanju.

I tako, juce, prolazeci pored tog lavora ugledam dve ribice i mislio sam onako gledajuci odozgo ka lavoru na podu, da su to gupike, verovatno, sta bi bilo... pridjem blize kad vidim da su ribice ''spicastije'', pridjem jos blize, kad ono dve neonke... i prebacim ih u jedan pomocni akvarijum, gde zamalo iz prve nisu stradale od gupika, koje stadoshe da ih ganjaju.

Inace u poslednjih mesec dana temperatura vode u tom lavoru se po pretpostavci kretala u intervalu od 20-32 stepena.

Eto, ko se voli da se zeza sa mrestovima, mozda mu bude i zanimljiva ova pricica. Mrestovi riba nisu predmet mog interesovanja u akvaristici, al eto sta da se radi, jos jedna od solidnog broja vrsta koje su bez moje volje odlucile da mi uz sticaj okolnosti donesu male ribice, mada ovog puta zanemarivog broja. Kolumbijske tetre su me mnogo vise iznenadjivale, bas na tu foru, kada ikru slucajno prebacim sa nekom biljkom ili algom u drugi akvarijum ili posudu.
 
Tako to obicno i biva. Kada se trudis da izmrestis neku ribu, da joj obezbedis sto bolje uslove, rezultat moze da bude vrlo skroman ili nikakav a kada te bas briga onda se desi ovako nesto.
Naravno da ovo ne moze da bude putokaz pa da svi koji zele da mreste neonke bace ih u lavor i zaborave na njih.
Eto dobro je znati da je i ovako moguce da se desi.