Sue - Tyrannosaurus rex

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Iskoristim ovu subotu da malo odlutam od svakodnevnice i put me navede u gradski muzej gde je postavljen fosil Tyrannosaurus rex koji je najveci i najocuvaniji skelet ovog dinosaurusa pronadjenog do danasnjih dana. Dato ime dinosaurusu je Sue a da li je zensko ili musko to je za sada tajna.
Sta da kazem, to je nesto sto treba videti sopstvenim ocima. Njegova velicina je impozantna i nemoguce je posmatrati ga a ne odlutati u mislima u praistoriju.

Evo nekoliko slika ovog nestvarnog bica cija je duzina skoro 13 m. visina tacno 4 m i procenjuje se da je bilo tesko oko 7 tona. Pojedini zubi su duzine oko 30 cm. Na moju veliku srecu nas dele oko 67 miliona godina.
 

Attachments

  • DSCF0546.jpg
    DSCF0546.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 11
  • DSCF0548.jpg
    DSCF0548.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 6
  • DSCF0549.jpg
    DSCF0549.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 6
  • DSCF0553.jpg
    DSCF0553.jpg
    38 KB · Pregleda: 9
Bas ti zavidim sto uvek imas priliku da uzivo gledas tako fascinantnog fosila ali ti oprastam jer si sa fotkama i sa svima nama podelio to zadovoljstvo.:D

Koliko bi zeleo da vidim Tyrannosaurus rex-a kao zivo bice na ovoj planeti (jos uvek tinja decija masta i znatizelja ,"sta bi bilo, kad bi bilo":lol: ), toliko i ne bih, to bilo katastrofalno i nespojivo sa dansnjim zivim svetom.;)
 
Rex je zivotinja koja guta hranu a nezvace je. Prema velicini usta on bi coveka progutao u trenu, bez potrebe za kidanjem. He he, mislim da nebi bilo ni malo interesantno da se sretnemo i kada bi mogli :)
 
Pa, mozemo zamisliti kako to izgleda kada se hrani Tyrannosaurus rex , zamislimo velikog dzinovskog krokodila od 13 m teskog oko 7 tona...hehe :mrgreen: