Testiranje vode

Bilja

New Member
14 Novembar 2017
2
0
1
Beograd pored Save
Izvinjavam se ako slična tema već postoji, ja je ne nađoh. Godinu i nešto više imam mali, baš mali reef akvarijum - ni 10l nema. Rečeno mi je da u tako malom sistemu ne mogu da žive ribice jer su veliki zagađivači, tako da imam samo meke korale i sasvim sam zadovoljna. Redovno dolivam i menjam vodu, muku mučim sa raznim algama ali u suštini sve je ok. Jedino što sam sigurna je da voda treba da se proveri. I eto mog pitanja: da i postoji mogućnost da mi neko uradi sve provere vode, naravno za pare, jer ja ne bih da se upuštam u isto.
Hvala, pozdrav
 
Vidis, ako je sve ok onda ti i nemas potrebe za nekom proverom.
Nije problem u proveravanju kvaliteta vode nego u tome sta ces ti da ucinis sa time. Recimo ako ti je alkalnost mala sta ces da radis? Da bi je korigovao ti moras da je meris, svaki dan dok nije stabilna. Da bi to radio ti moras da platis nekome ili da kupis taj pribor. Licno mislim da ti je bolje da sam to radis ili da se upste ne petljas sa time.
 
Koliko bi me koštali svi testeri za vodu? Molim te, ako nije problem, nabroj mi šta bi sve trebalo da kupim. Nikada nisam imala akvarijum niti sam bila zainteresovana, ovaj ovako statičan a prepun mikroskopskog života mi se baš dopao. Volela bih da kupim još korala, nekog velikog puža i kozicu, a za to su ipak potrebni posebni uslovi. Ovaj moj malecki akvarijum me dosta ograničava.
 
Sto se tice tih cena najbolje bi bilo da se obratis nekoj akvaristickoj radnji, sve zavisi ot tvog mesta stanovanja.
Pitas sta da kupis? Pa vec sam ti rekao, mislim da ti to nije potrebno. Ti koristis morsku so za pripremu vode a tu ima sve sto treba. Sama cinjenica da ti je akvarijum pun zivota govori ti sve, tvoj akvarijum je sasvim ok.
Slobodno kupi kozicu, nema tu nekih specijalnih uslova za nju. Pre ce da ti strada koral ako nesto ne stima.

Razmisli o kupovini korala, mozda je to malo riskantno. Mala je to kolicina vode, bas mala. Sve to dodas u akvarijum smanjuje kolicinu vode a to je riskantno. Pregrevanje je mozda i najveci problem pa zatim i nitriti/nitrati.
Ja bih ti preporucio da ti ipak ulozis u veci akvarijum a da ostane ista postavka pre nego da kupujes taj pribor za testiranje kvaliteta vode.