Tomini Bristletooth Tang

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ctenochaetus tominiensis - Tomini Bristletooth Tang

Ljubitelji morske akvaristike koji sdruge strane nisu toliko ljibitelji algi po staklu i kamenju imaju ovu miroljubivu ribu na raspolaganju. Nisam ni sam siguran da li sam video boljeg cistaca akvarijuma.
 

Attachments

  • IMG_0096.jpg
    IMG_0096.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 18
U kom smislu je bolja od drugih algojedih riba?
Dva tanga koja sam imao (plavi i žuti :)) vrlo brzo su se pretvorili u fabrike izmeta i suštinsko opterećenje za moj akvarijum. Naročito je bilo tako u slučaju hepatusa koji takak kakvog ga je priroda stvorila, brz i maničan, bio u stanju da pojede sve što ubacim pre drugih riba...pa se moralo, dakle ubacivati više. Nije da je bilo algi, čak i sad posle 1.5 godine bez tangova kreću samo halimede i Neomeris annulata, ali opet nikako mi se nije sviđalo koje sam količine hrane morao da dajem svakodnevo.
 
A jeste plavi zlo od ribe,ja je zovem usisivac...dok ostali uzmu zrni ili dva hrane on pojede deset...
 
To je cisto neko vidjenje ili zapazanje koje nije podupreto nikakvim dokazima ili logicnim objasnjenjima.
Sve ribe su u pregradnim komorama akvarijuma, dakle isti uslovi. Alge se mnoze neverovatnom brzinom pa je razlika u cistoci tih komora vrlo uocljiva. Tamo gde je bila ova riba nema apsolutno nista, sve je ocistila. Znaci ovo je poredjenje 1:1 u istom vremenskom periodu za razlicite vrste, kao trka pa ko stigne prvi.

Kod tebe je druga stvar jer si imao dve ribe i ogranicenje u algama pa si posmatrao zbirni ucinak. verujem da i tu ima razlike koju bi video ako bi razdvojio te ribe.