Uslovi za crvenouhu kornjacu

Imam akvarijum od 50l i kupio sam danas jednu kornjacu. Mozete li mi reci da li su uslovi dobri,posto bih ubacio jos par njih? I,da mi date jos neki savet...
Evo linka ka akvarijumu...

Pozz

Po meni uslovi su sasvim dobri. Trebalo bi da im as UV sijalicu za reptile. Vodi racuna da ce ta malecka kornjaca vrlo brzo postati velika tako da ne bih uzimao vise komada.

koliko bi kostala UV neonka za ovakav akvarijum? da znam otprilike...
 
ja sam dobio neke kapi,na kojima pise da imaju 14 vitamina i zovu se vita kombi,pise da treba od 3 do 6 kapi mesecno staviti u vodu. Koliko je to tacno i sta vi mislite o tome? i jel su to te AD kapi?
 
Evo sa wiki :

ornjačama se mora omogućiti vodeni prostor, u kojem obavljaju sve životne funkcije, i suhi prostor, koji je važan za sunčanje i takav način sinteze vitamina D. Minimalna veličina takvoga akvaterarijuma je 250 l, a optimalna veličina akvaterarijuma koji naseljava jedna odrasla ženka iznosi 400 l. Plitke plastične posude ne pružaju kornjači dovoljno mjesta za plivanje, a u njih nije moguće postaviti ni, za zdravlje kornjače neophodan, filter i grijač. Obavezno je omogućiti im i pravilno osvijetljenje UVA-UVB neonkom.

Jedan od osnovnih uslova za gajenje crvenouhih kornjača je grijana voda. Minimalna temperatura na kojoj će vitalni organi kornjače normalno funkcionisati iznosi 24°C, a najviša koju mogu bez posljedica podnijeti iznosi 30°C. Pri naglom padu temperature zimi, crvenouhe kornjače prelaze u stanje hibernacije i zakopavaju se u mulj na dnu bare. U akvarijumima se ne mogu omogućiti uslovi za hibernaciju, niti temperatura padne dovoljno nisko da bi kornjače započele zimski san. Ukoliko kornjače borave u vodi temperature ispod 23°C, smanjit će aktivnost i izgubiti apetit, oboljeti i naposljetku uginuti. ;)
 
Samo hranjenje racicima nije dovoljno. Valjalo bi da joj das ribu, neku glistu, a moze caki i piletina povremeno. Ako mozes nabavi sitne ribice koje ce ona pojesti sa sve kostima. Kod mog drugara u jezercetu odrasle kornjace radom uzimaju i grozdje, tresnje i razno drugo voce.
 
Samo hranjenje racicima nije dovoljno. Valjalo bi da joj das ribu, neku glistu, a moze caki i piletina povremeno. Ako mozes nabavi sitne ribice koje ce ona pojesti sa sve kostima. Kod mog drugara u jezercetu odrasle kornjace radom uzimaju i grozdje, tresnje i razno drugo voce.
Zahvaljujem na odgovoru...Ja je imam tek nedelju dana i jos je mala.jel smem vec slobodno da joj dajem gliste i piletinu,ili?sitne ribice,kao crvemperke,pa da ih seckam,ili?koje gliste?obicne?
 
i da...zaboravio sam da pitam.zanima me,da li su povrsinske fleke od kornjace,ili je to mozda od hrane?i da li je to opasno po nju?
 
Slobodno joj daj crvenperku isecenu na sitnije komade zajedno sa kostima. Isto tako i gliste, a piletinu samo po nekad. Dobri su i akvarijumski puzici koje ces da zdrobis i tako joj das. Kasnije kad ojaca i navikne se da jede puzeve mozes ih joj davati cele. Mozes da kupis AD kapi za ljudsku upotrebu i stavis joj po neku kap u hranu. Te fleke na oklopu nisu bas normalna pojava. Da li si nabavio UV lampu, ukoliko ne to bi mogao da bude uzrok.
 
nemam uv lampu...trenutno sam bez para,imam samo jednu led sijalicu :p fleke nisu na oklopu,nego na povrsini vode...jel to verovatno od kornjace,zato sto dosta prlja vodu,ili? ja imam neke vita kombi kapi,14 vitamina,pise da treba od 3 do 6 kapi mesecno staviti u vodu,ali su mi u prodavnici rekli da joj stavljam na glavu,sto nije tacno,pa sam poceo da joj stavljam na racice i lepo to sve smaze :)
 
Pogresno sam te razumeo, to je od kapi koje su uljni rastvor. Fauna ti je lepo napisao da je glupost stavljati kapi u vodu, a pogotovo kornjaci na glavu. Da li te kapi imaju neki naziv, koja je firma u pitanju ili su nesto smuckano u sopstvenoj reziji? Ako neznas sta je to ja ne bih stavljao, kupio bih u apoteci AD kapi koje se daju bebama po mogucnosti vodeni rastvor da se nebi stvarale te masne fleke. Ako ti te fleke smetaju uzmi list hartije velicine povrsine akvarijuma, stavi ga na vodu i uhvati jednu stranu i povuci napolje. Na ovaj nacin pokupices najveci deo tih masnih fleka.
 
Pogresno sam te razumeo, to je od kapi koje su uljni rastvor. Fauna ti je lepo napisao da je glupost stavljati kapi u vodu, a pogotovo kornjaci na glavu. Da li te kapi imaju neki naziv, koja je firma u pitanju ili su nesto smuckano u sopstvenoj reziji? Ako neznas sta je to ja ne bih stavljao, kupio bih u apoteci AD kapi koje se daju bebama po mogucnosti vodeni rastvor da se nebi stvarale te masne fleke. Ako ti te fleke smetaju uzmi list hartije velicine povrsine akvarijuma, stavi ga na vodu i uhvati jednu stranu i povuci napolje. Na ovaj nacin pokupices najveci deo tih masnih fleka.
pise samo vita kombi kapi,to uputstvo i broj telefona,to je sve...kupicu danas te kapi,sto si mi rekao,hvala...