vrsta filtriranja

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
Ovako,polako sam u slaganju filtracije,i poslije pripreme vode,i odlucila sam se na filtraciju dva nutarnja filtera,svaki na svojoj strani akvarija(normalno,oboje imaju pumpu)jedan je na sistemu suho.mokro,a drugi obicni koji u sebi ima one alge,te bi jo poslije stavila pijesak!
 
Cao Jasenka i dobrodosla na forum.
Sta da ti kazem za filtere. Mislim da bi prvo trebala da vidis sta sve mozes da nabavis od svega toga. Ako imas mogucnosti da nabavis koralno kamenje to bi ti bilo vrlo efikasno za filtriranje. Vremenom, kako unosus korale u akvarijum tako ce i taj filter da ozivljava i da se obogacuje sa novim stanovnicima. Tu pre svega mislik na kojekakve crve, puzeve i slicne morske zivotinjice. Za bakterije netreba da brines. Wet-dry filter je ok ali moras da znas da se takvim filtriranjem gubi velika kolicina vode usled isparavanja osim ako koristis gotove filtere kao sto je eheim professionel
I o tome treba da vodis racuna jer te ceka svakodnevna provera slanoce vode. Ovaj filter sa algama je dobar ali i njemu treba vreme da se oformi. Samo bez zurbe jer je filter fundamentalna osnova i ako tu pogresis sve ce da ode dodjavola.
U sustini, dvojno filtriranje je dobro jer ako jedan otkaze iz bilo koga razloga drugi je tu da radi posao.
Dobro bi bilo ako znas nekoga ko se bavi time pa da licno vidis kako to izgleda jer ovako preko foruma je tesko da se daju neke precizne informacije za tvoj slucaj. Svi mi imamo razlicite sisteme i uslove i ono sto je kod mene ok nemora da znaci da ce da valja u tvom slucaju. Ipak to neznaci da netreba da diskutujemo o svemu tome. I vodi racuna sta nabavljas. Znas kakvi su trgovci :)

Inace, ovde je ludnica za percula klovnovima. Snimljen je neki film u vezi toga i sada svi hoce da ga imaju. Pravi haos. Ljudi hoce sve gotovo za jedan dan!!? Kao da je u pitanju neka zlatna riba a ne morski akvarijum.
 
Ma zaboravila sam napomenuti da cu staviti zivo kamenje,iako sam htjela prvo napraviti vodu,i pustiti da funkcionira nekoliko dana,pa onda unesti kamenje i pijesak,pa pustiti to jo nekoliko tjedana da se formira pravilni ciklus svega toga,pa tek onda unositi koralje...
to se tice filtera jasno mi je da ne kupujem nita jeftino,jar ako na tome tedim nita dalje mi nece biti kako se spada,a neda mi se troiti novce na ribe i koralje da oni ugibaju zbog loe kvalitete vode!
Koliko sam cula svugdje su svi poludili za tim ribicama,tovie i ja sam ih mislila imati,ali ipak sam se odlucila za neke druge ribice,ali to sve ce jo pricekati nekoliko mjeseci dok mi se voda,pa kamenje,pa koralji ne ustale u tom nekom bio sistemu.
Hvala ti na dobrodolici i na odgovoru za filtere!